Wybierając nowe sprzęty do swojego mieszkania, chcemy zadbać o to, by były jak najlepszej jakości, pomagały oszczędzać energię elektryczną oraz wodę, a przede wszystkim dobrze i przez długi czas służyły rodzinie. Producenci sprzętów domowych coraz częściej proponują nam innowacyjne rozwiązania, które mają ułatwić nasze życie. Wśród nich znajdują się pralki z systemem AddWash opracowanym przez firmę Samsung. Co potrafi taki sprzęt i czy opłaca się go zakupić?

Czym jest system AddWash?

Idea tej funkcji, pomijając całą techniczną otoczkę i rozwiązania, jakie zostały wykorzystane przy wprowadzeniu jej w życie, jest bardzo prosta: umożliwić dorzucanie ubrań do bębna podczas prania. Sytuacja, w której po uruchomieniu pralki nagle uświadamiamy sobie, że o kilku rzeczach zapomnieliśmy, jest dość powszechna i prawdopodobnie kilkukrotnie przydarzyła się każdemu użytkownikowi urządzenia. Ten problem można rozwiązać, piorąc zapomniane rzeczy ręcznie, odłożyć je aż do kolejnego prania lub błyskawicznie po zakończeniu pierwszego prania wstawić kolejne. Każda z tych opcji ma jednak swoje minusy: albo tracimy czas na pranie ręczne, albo skazujemy się na kolejne dni bez możliwości nałożenia ulubionych ubrań, albo wykorzystujemy dwa razy więcej wody i energii. Dzięki AddWash możemy zatrzymać proces prania w dowolnym momencie i dorzucić problematyczne ciuchy.

Dlaczego to się opłaca?

Po pierwsze, pralka z systemem AddWash przyczynia się do oszczędności czasu, który musiałby być poświęcony na pranie zapomnianych rzeczy. Po drugie, to oszczędność wody i energii, a co za tym idzie - także pieniędzy. Dopowiedzieć należy, że AddWash to nie tylko możliwość dorzucenia zbłąkanej skarpetki podczas prania – to również opcja dorzucenia upranych ręcznie delikatnych tkanin na czas płukania lub innych ubrań na wirowanie. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, zatrzymywanie procesu prania wcale nie oznacza częstego opróżniania bębna. Dzięki temu, że pralki z tym systemem wyposażone zostały w specjalne, mniejsze drzwiczki ulokowane w górnej części klapy zamykającej wsad, ryzyko wydostania się wody z bębna jest minimalne. Chociaż zatrzymujemy pranie, nie jest konieczne odczekiwanie przed dorzuceniem ubrań – można zrobić to od razu i kontynuować proces.

Pralki z systemem AddWash

Jeśli masz ochotę kupić pralkę z tym systemem, powinieneś przejrzeć dostępne modele i wybrać ten, który będzie najlepiej spełniać Twoje wymagania. Choć jest to raczej funkcja występująca w modelach z górnej półki, ceny niektórych są porównywalne z cenami tradycyjnych pralek. Dodatkowo, zanim zrezygnujesz z zakupu pralki AddWash, weź pod uwagę, że są to pralki w większości klasy energetycznej A+++, dzięki czemu Twoje rachunki za zużycie prądu i wody zmaleją, a więc wydatki będą się wyrównywać. Weź pod uwagę np. modele WW80K5410UW lub WW70K5210UW.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma karp

Wersja do druku