Skóra twarzy jest bardzo delikatna. Jeżeli nie będziemy o nią odpowiednio dbać, szybko straci swój naturalny blask, poszarzeje i straci naturalną barierę ochronną. To może prowadzić do utraty wilgoci i sprężystości. Mogą pojawić się wypryski i skóra będzie szybciej się starzeć. Co należy robić, aby skóra wyglądała pięknie i odzyskała swój naturalny blask?

Zdrowy tryb życia to podstawa

Jednym z głównych czynników, które pozwolą nam poprawić stan skóry, nie tylko twarzy, ale i całego ciała, jest odpowiednia dieta. Wraz z dietą dostarczamy cennych dla naszej skóry witamin oraz mikro i makroelementów. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce. Dla naszej skóry ważne są takie pierwiastki jak cynk, siarka, selen, a także witaminy A, E i C, które nazywane są witaminami młodości. Istotne są też witaminy z grupy B, które dbają między innymi o ładny koloryt skóry. Warto też wybierać produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Jeżeli chcemy zachować ładną skórę, to powinniśmy zrezygnować z używek, szczególnie alkoholu oraz papierosów. Dym papierosowy bardzo niekorzystnie wpływa na stan skóry, powodując jej szarzenie. Ma także wpływ na szybsze procesy starzenia się.

Dobrze jest też przebywać często na świeżym powietrzu, tak aby skóra była dobrze dotleniona. Kiedy skóra jest dotleniona, o wiele lepiej przyjmuje kosmetyki, a także lepiej się prezentuje.

Jak dobierać kosmetyki do pielęgnacji skóry?

Ważne jest też to, aby odpowiednio dobierać kosmetyki do rodzaju skóry, a także do ewentualnych jej potrzeb. Podstawą codziennej pielęgnacji są kremy nawilżające dobrane do wieku. Oprócz tego każdego dnia należy oczyszczać przy pomocy mleczka lub płynu micelarnego. Dodatkowo raz na jakiś czas warto nałożyć na twarz maseczkę. Szczególnie polecane są maski przygotowywane na bazie glinek oraz wyciągów roślinnych (znajdziesz takie na stronie https://triny.pl/162-maseczki-do-twarzy). W zależności od składu maseczka może mieć działanie nawilżające, kojące, oczyszczające, a nawet relaksujące. Uzupełniająco można stosować także specjalne serum, które jest mocno skoncentrowanym kosmetykiem, w zależności od potrzeb może nawilżać lub odżywiać skórę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

metabolizm

Wersja do druku