Używasz gąbeczek do rozprowadzania podkładu? Te akcesoria do makijażu wymagają szczególnej higieny i pielęgnacji. Nie zapomnij o ich codziennym, odpowiednim myciu. Które produkty wybrać, by nie zniszczyć ich struktury i efektywnie usunąć pozostałości nakładanych kosmetyków? Zobacz nasze sposoby.

Gąbeczki są szczególnie narażone na namnażanie się bakterii. Dlatego muszą być właściwie czyszczone, abyś codziennie sięgała po czyste akcesorium. Odpowiednie mycie uchroni przed skutkami bakteryjnego nadkażenia skóry. Choć bywa mozolne i nie należy do najłatwiejszych, bezsprzecznie jest koniecznością. Sprawdź, czym skutecznie pozbyć się resztek produktów kosmetycznych.

 

Czyszczenie gąbek z produktów o lekkiej konsystencji

 

Rodzaj środka do czyszczenia gąbeczek jest uzależniony od rodzaju kosmetyku, którego używasz. Jeśli stawiasz na lekkie kremy BB, podkłady o delikatnym kryciu czy produkty mineralne, wystarczy, że użyjesz delikatnego szamponu do mycia włosów. Warto zwrócić uwagę na jego jakość – dobrze sprawdzą się te bez dodatku SLS.

 

 

Jak usunąć cięższy podkład?

 

Nakładasz cięższe podkłady, o suchych i trwałych formułach? Produkty te są wyjątkowo trudne do usunięcia z powierzchni gąbki. Ich konsystencja zastyga, staje się ciężka do zmycia i wymaga zastosowania odpowiednich substancji myjących. Jak umyć akcesoria do makijażu, które miały kontakt z produktem tego typu? Bazą do czyszczenia powinien być produkt oleisty, z małą zawartością wody. Tłuszcz sprawia, że łatwiej rozpuścić w nim cięższe zabrudzenia od podkładu. Do mycia możesz użyć np. olejku do demakijażu, który upora się z pierwszą warstwą zabrudzeń. Następnie, wyczyść gąbeczkę delikatnym mydełkiem o naturalnym składzie lub antybakteryjnych właściwościach. „Wykąp” ją pod bieżącą wodą w powstałej pianie, która zmyje olej połączony z zabrudzeniami. Czynność powtarzaj do czasu, aż gąbka będzie czysta, a woda – bezbarwna.

 

Pod jaką wodą myć gąbeczkę?

 

Unikaj strumienia gorącej wody, która może zniszczyć strukturę gąbki. Akcesoria do makijażu tego typu są wyjątkowo wrażliwe na działanie temperatury. Mocz gąbeczkę w letniej wodzie, a spłukuj chłodną. Istotne jest, aby dokładnie ją wysuszyć – wilgoć może doprowadzić do namnażania się bakterii i grzybów, szkodliwych dla skóry.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku