Używasz g±beczek do rozprowadzania podkładu? Te akcesoria do makijażu wymagaj± szczególnej higieny i pielęgnacji. Nie zapomnij o ich codziennym, odpowiednim myciu. Które produkty wybrać, by nie zniszczyć ich struktury i efektywnie usun±ć pozostało¶ci nakładanych kosmetyków? Zobacz nasze sposoby.

G±beczki s± szczególnie narażone na namnażanie się bakterii. Dlatego musz± być wła¶ciwie czyszczone, aby¶ codziennie sięgała po czyste akcesorium. Odpowiednie mycie uchroni przed skutkami bakteryjnego nadkażenia skóry. Choć bywa mozolne i nie należy do najłatwiejszych, bezsprzecznie jest konieczno¶ci±. SprawdĽ, czym skutecznie pozbyć się resztek produktów kosmetycznych.

 

Czyszczenie g±bek z produktów o lekkiej konsystencji

 

Rodzaj ¶rodka do czyszczenia g±beczek jest uzależniony od rodzaju kosmetyku, którego używasz. Je¶li stawiasz na lekkie kremy BB, podkłady o delikatnym kryciu czy produkty mineralne, wystarczy, że użyjesz delikatnego szamponu do mycia włosów. Warto zwrócić uwagę na jego jako¶ć – dobrze sprawdz± się te bez dodatku SLS.

 

 

Jak usun±ć cięższy podkład?

 

Nakładasz cięższe podkłady, o suchych i trwałych formułach? Produkty te s± wyj±tkowo trudne do usunięcia z powierzchni g±bki. Ich konsystencja zastyga, staje się ciężka do zmycia i wymaga zastosowania odpowiednich substancji myj±cych. Jak umyć akcesoria do makijażu, które miały kontakt z produktem tego typu? Baz± do czyszczenia powinien być produkt oleisty, z mał± zawarto¶ci± wody. Tłuszcz sprawia, że łatwiej rozpu¶cić w nim cięższe zabrudzenia od podkładu. Do mycia możesz użyć np. olejku do demakijażu, który upora się z pierwsz± warstw± zabrudzeń. Następnie, wyczy¶ć g±beczkę delikatnym mydełkiem o naturalnym składzie lub antybakteryjnych wła¶ciwo¶ciach. „Wyk±p” j± pod bież±c± wod± w powstałej pianie, która zmyje olej poł±czony z zabrudzeniami. Czynno¶ć powtarzaj do czasu, aż g±bka będzie czysta, a woda – bezbarwna.

 

Pod jak± wod± myć g±beczkę?

 

Unikaj strumienia gor±cej wody, która może zniszczyć strukturę g±bki. Akcesoria do makijażu tego typu s± wyj±tkowo wrażliwe na działanie temperatury. Mocz g±beczkę w letniej wodzie, a spłukuj chłodn±. Istotne jest, aby dokładnie j± wysuszyć – wilgoć może doprowadzić do namnażania się bakterii i grzybów, szkodliwych dla skóry.

 


Podobne artykuły:


DRUKUJ