Interesuje Cię zmiana zatrudnienia na takie, które gwarantuje Ci wysokie zarobki i satysfakcję? Jesteś gotowa na wyjazd za granicę? Nie obawiasz się pracy ze starszymi ludźmi mając świadomość tego, że może mieć ona zarówno dobre, jak i nieco gorsze strony? Jeśli na wszystkie zadane tu pytania odpowiedziałaś twierdząco – praca jako opiekunka w Niemczech może okazać się znakomitym wyborem!

Dlaczego Niemcy?

Wiele osób zastanawia się nad pracą w opiece, jeśli jednak jest coś, co odwodzi je od podejmowania konkretnych kroków z nią związanych, tym czymś jest właśnie konieczność wyjazdu za granicę. Gdy jednak zastanowimy się nad pracą w Niemczech, możemy dojść do wniosku, że jest ona bardziej atrakcyjna niż początkowo sądziliśmy. Owszem, nie da się uniknąć wyjazdu do kraju, w którym nie mówi się po polsku,  trudno jednak nie docenić zarówno niewielką odległość, jaką trzeba pokonać, aby w nim się znaleźć, jak i znakomite skomunikowanie. Niemcy od dziesięcioleci są jednym z tych państw, do których Polacy emigrują zarobkowo. Nie trzeba więc tłumaczyć nikomu, gdzie leży nasz kraj, a jednocześnie można się przekonać, że nasz wizerunek za granicą jest znacznie korzystniejszy niż często stara się to nam przedstawić. Niemieccy seniorzy i ich najbliżsi cenią sobie opiekunki z Polski – cierpliwe, empatyczne, ale i stanowcze, a pozytywne nastawienie i brak uprzedzeń ułatwiają pracę.

Nie taki trudny start

Innym czynnikiem wpływającym na to, że praca jako opiekunka w Niemczech nadal jest postrzegana jako nieco tajemnicza, jest obawa o to, czy przyjeżdżając z Polski poradzimy sobie z nowymi wyzwaniami. Oczywiście, zdolności aklimatyzacyjne mają bardzo indywidualny charakter, nikt więc nie może nam obiecać, że zaraz po przekroczeniu progu domu seniora poczujemy się, jak w swoim własnym. Należy jednak pamiętać, że opiekunki nie są dziś wysyłane do Niemiec bez odpowiedniego przygotowania. Firmy, które oferują im zatrudnienie, pomagają w doskonaleniu znajomości języka, opiekunki mogą też kończyć specjalne szkolenia pozwalające na nabywanie umiejętności niezbędnych w pielęgnowaniu seniora. Warto też pamiętać, że sam system opieki nad osobą starszą działa w Niemczech znacznie lepiej niż w Polsce, można więc liczyć na duże wsparcie ze strony państwa i jego instytucji.

O powodzeniu często decyduje wybór dobrego pracodawcy. Jeśli więc interesuje Cię praca jako opiekunka w Niemczech ATERIMA MED jest firmą, która w sposób szczególny powinna Cię zainteresować. To sprawdzony podmiot ceniony nie tylko przez seniorów, ale i przez same opiekunki, co można uznać za wyjątkowo duże wyróżnienie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku