Wbrew pozorom balkon to bardzo ważne miejsce w całym mieszkaniu czy domu. Niektórym służy jedynie do wyjścia na papierosa, suszenia prania czy też przechowywanie rowerów lub innych bibelotów. Jednak pośród nas są też Ci, którzy uwielbiają wolny czas spędzać na balkonie, przy kawie ze znajomymi i rodziną. Jednak jak zaaranżować balkon, aby był przestronny i wygodny? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu “Jak zaaranżować wygodny i przestronny balkon”.

Nowoczesny balkon

Aranżacja balkonu mogłaby wydawać się trudna, ale z nami na pewno uda Ci się osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Jeśli chcesz aby balkon był miejscem na relaks oraz spotkania z rodziną czy znajomymi warto trzymać się zasady im mniej tym lepiej. Chodzi tu głównie o rozsądne zagospodarowanie miejsca na balkonie. Aranżacja balkonu powinna przebiegać podobnie jak aranżacja jakiegokolwiek pomieszczenia w domu - zaczynamy od podstaw. Przemyślmy kolor ściany przynależnej do balkonu, podłogę oraz balustradę. Jeśli chcesz osiągnąć efekt nowoczesnego balkonu to świetna będzie biała ściana udekorowana np. fioletowymi kwiatami z dodatkiem srebrnych doniczek, drewno lub jego imitacja na podłodze oraz szklana balustrada z mocowaniami ze stali nierdzewnej. Tym sposobem w łatwy sposób stworzysz nowoczesny balkon.

Meble balkonowe

Kolejną istotną rzeczą są meble balkonowe. Do tarasu ze szklaną balustradą świetnie dopasują się meble z elementami szklanymi bądź te wykonane z palet. Meble powinny być dobrane również kolorystycznie czyli w tym wypadku białe lub w kolorze drewna na podłodze.

Podczas urządzania balkonu nie możemy zapominać o dodatkach, które sprawiają, że osiągamy długo oczekiwane efekty. Świetnym dodatkiem będą fioletowe koce oraz poduszki, srebrne świeczniki, a w nich fioletowe świeczki. Na samym końcu pomyślmy o oświetleniu i kwiatach. Znakomitym dodatkiem do całości będą kwiaty zwisające umieszczone na balustradzie, które nieco zasłonią balkon tworząc kojący cień.

 


Jeśli chodzi o oświetlenie proponujemy lampiony bądź lampki girlandy, które dodadzą uroku a przy tym będą wyglądać modnie i efektowne. Dodatkowo w doniczkach możemy umieścić małe lampki solarne, które świetnie sprawdzą się na mocno nasłonecznionych balkonach. Najważniejsze to trzymanie się wybranej kolorystyki. Unikajmy mieszania kilku kolorów dodatków czy też kwiatów.

 

Jak widzicie aranżacja balkonu to nic trudnego. Wystarczy dobrze zaplanować i wymierzyć miejsce, wybrać kolor przewodni, a kolejne kroki są tylko kwestią czasu. Tak urządzony balkon z całą pewnością będzie zapierał dech w piersiach każdego gościa, a odpoczynek i ploteczki na nim będą czystą przyjemnością.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku