W naszym klimacie nie można cieszyć się odpoczynkiem w ogrodzie przez cały rok. Dlatego wielu amatorów egzotycznych i efektownych roślin decyduje się na budowę ogrodu zimowego. Zazwyczaj taki ogród znajduje się w bliskim sąsiedztwie lub bezpośrednio przylega do domu stanowiąc jego integralną część.

Poliwęglan komorowy– uniwersalny materiał budowlany

Jako wyjątkowo lekki i jednocześnie trwały materiał, poliwęglan jest odporny na uderzenia i wstrząsy. Jest termoplastycznym tworzywem sztucznym, co pozwala na kształtowanie go poprzez wtryskiwanie i wytłaczanie na gorąco. Poliwęglanu należy do grupy polimerów i wykazuje cechy podobne do pleksiglasu, który przewyższa wytrzymałością mechaniczną. Ponadto posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne i dobrze przepuszcza światło. Dlatego idealnie sprawdza się jako materiał do budowy efektownych daszków nad drzwi, okna oraz bramy wjazdowe, a także elementów do tworzenia różnych konstrukcji ogrodowych.

Materiał porównywalny z aluminium

Poliwęglan to doskonałe tworzywo do formowania różnorodnych kształtów, dlatego stał się bardzo popularnym materiałem wykończeniowym, zwieńczającym drzwi czy okna witryn oraz chroniącym bramy wjazdowe czy furtki przed opadami atmosferycznymi. Okazuje się, że pod względem pewnych właściwości przypomina aluminium, gdyż charakteryzuje się także dużą twardością i odpornością na ściskanie. Na stronie metal-gum.com producent elementów wykonanych z poliwęglanu prezentuje cały szereg jego zastosowań.

Poliwęglan stworzony do budowy altan i zadaszeń

Poliwęglan idealnie sprawdza się jako materiał do daszków stosowany nad drzwi wejściowe lub bramę wjazdową na posesję. Lekkie i stabilne daszki pełnią funkcję ochronną, zapewniając skuteczną ochronę przed wiatrem, deszczem czy śniegiem, a przy tym wyglądają efektownie. Poliwęglan jest coraz częściej wykorzystywany również do budowy świetlików umieszczonych na dachach domów oraz altan ogrodowych. Najczęściej takie altany preferują miłośnicy nowoczesnych rozwiązań. Konstrukcja wykonana z poliwęglanu komorowego jest nie tylko elegancka i lekka, lecz mimo to również solidna i trwała.

Zaczarowany ogród zimowy – więcej przestrzeni dla roślin

Wielbiciele egzotycznych kwiatów i roślin pochodzących z tropików z pewnością docenią zalety ogrodów zimowych. Ogród wykonany z transparentnych elementów osadzonych w lekkich aluminiowych ramach to marzenie wielu osób. To miejsce niezwykłe, gdyż w zależności od pogody może być wyjątkowo słoneczne lub w pochmurny dzień nieco zacienione. Taki efekt zapewniają transparentne szyby. Jeśli ogród zimowy przylega do domu może być niezwykłym przedłużeniem salonu lub jadalni.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku