Co może być lepszego od farby w pięknym kolorze? Oczywiście – dwie farby w pięknych kolorach. Dwukolorowy salon to bardzo popularny trend, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Takie wnętrze jest nowoczesne i oryginalne.
Tu wpisz treść.

Dowiedz się, jak dobrać kolory farb, aby efekt był jak najlepszy.

Dwie szkoły dobierania kolorów, czyli wyrazisty efekt kontra subtelne połączenie barw

Jeśli nie boisz się ryzyka i chcesz nadać salonowi charakterystyczny styl, postaw na barwy kontrastujące. Wybierz kolory, które leżą po przeciwnej stronie koła barw. Pamiętaj jednak, że takie połączenie jest już samo w sobie bardzo intensywne. Dlatego decydując się na taką wersję, wybierz raczej spokojne, złamane kolory. Jeśli wybierzesz zbyt rażące barwy, efekt może być przesadny i mało gustowny. Idealnym wyborem jest połączenie odcieni takich jak: beż i delikatny błękit, zieleń i łagodny fiolet czy szarości i złamane czerwienie.

Alternatywą jest wybór dwóch kolorów, które na kole barw leżą blisko siebie. Takie zestawienie da o wiele spokojniejszy efekt. W ramach takiej opcji możesz zdecydować się na intensywniejsze barwy. Sprawdzą się tu na przykład zestawienia takie jak: beż i brąz, szarość i błękit czy różne odcienie zieleni.

Dwukolorowy salon – ciepło czy zimno?

Być może zadajesz sobie pytanie: czy do malowania salonu wybrać ciepłe czy zimne kolory? Klasyczne zasady urządzania pomieszczeń mówią, że barwy zimne optycznie powiększają pomieszczenie, a ciepłe pomniejszają i dodają mu przytulnego charakteru.

Które z nich zatem lepiej sprawdzą się w salonie? Odpowiedź jest prosta – te, które bardziej lubisz. Być może zależy ci na optycznym powiększeniu pomieszczenia, ale jeśli wybierzesz do tego celu chłodne kolory, za którymi nie przepadasz, efekt i tak nie będzie cię cieszył. Dlatego wybór temperatury barw musi pozostać wyłącznie sprawą twoich preferencji.

Farby Dekoral a dwukolorowy salon – dlaczego akurat ta marka?

Jeśli planujesz stworzenie dwukolorowego salonu, przede wszystkim musisz zadbać o jak najszerszy wybór kolorów farb. Powinieneś mieć pełną swobodę przy tworzeniu wybranych zestawów kolorystycznych. Taką możliwość zapewniają farby do wnętrz Dekoral. W ofercie firmy znajdziesz odcienie różu, błękitu, pomarańczy, brązu czy lila oraz wiele innych. Są to stworzone przez specjalistów barwy, które będą doskonale prezentować się niezależnie od pory dnia i oświetlenia.

Farby tej firmy są też wyjątkowo łatwe w użyciu. Przy ich pomocy pomalujesz powierzchnie z karton-gipsu, betonu czy cegły. Farbę nałożysz pędzlem lub wałkiem, a po zakończeniu prac z łatwością umyjesz narzędzia samą wodą.

Zawsze zwracaj uwagę na wydajność farb. Przy pomocy jednego litra farby Dekoral pomalujesz aż 13 metrów kwadratowych powierzchni. Oznacza to, że zakup takiej farby jest dużo bardziej opłacalny niż zakup tańszego, lecz mało wydajnego produktu mniej znanej firmy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku