Aby mieć piękne i lśniące włosy należy o nie dbać. Na zdrowie i ładny wygląd włosów ma wpływ nie tylko odpowiednia, systematyczna pielęgnacja i umiejętnie dobrane kosmetyki, ale także regularne podcinanie końcówek. Równie ważna jest właściwa dieta oraz rozsądne korzystanie z kosmetyków upiększających. Dobrze obcięte włosy tworzą efektowną fryzurę, a do tego oprócz umiejętności niezbędne są nożyczki, grzebienie i szczotki. Dzięki profesjonalnym szczotkom fryzjerskim w kilka minut można stworzyć piękną fryzurę, zmienić wygląd, wygładzić puszyste włosy lub rozwichrzyć gładkie i cienkie kosmyki.

Rodzaje szczotek do włosów

Wśród licznych akcesoriów fryzjerskich szczotki cechują się największą różnorodnością. Szczotki do włosów powinny być wygodne, trwałe, wyposażone w wygodny uchwyt oraz odpowiedni rodzaj włosia. Można je podzielić ze względu na zastosowanie i kształt. Najczęściej używane są szczotki okrągłe, półokrągłe i płaskie. Stosujemy je do rozczesywania, układania, prostowania i tapirowania włosów. W zależności od zastosowania i ceny mogą być wykonane z materiałów – syntetycznych lub naturalnych.

Okrągłe szczotki

Szczotki o okrągłym kształcie służą do czesania włosów, oddzielania pasemek oraz modelowania. Ich średnicę dobieramy do długości włosów zgodnie z zasadą, że im dłuższe włosy - tym większa średnica szczotki. Perforowana obudowa pozwala szybciej wysuszyć włosy, umożliwiając lepszy obieg powietrza z suszarki. Aby włosy nie elektryzowały się, można użyć szczotki antyelektrostatycznej z drewnianym uchwytem. Z kolei szczotka z syntetycznego włosia z gumowym uchwytem idealnie sprawdza się do układania włosów. Drewniane szczotki ułatwiają podwijanie końcówek włosów, zaś metalowe – podobnie jak termolokówka dobrze modelują proste i sztywne włosy. W serwisie internetowym https://www.enzopolska.pl/wyposazenie-fryzjerskie/szczotki znajduje się pełna oferta rozmaitych szczotek do stylizacji włosów, jak również wiele innych akcesoriów fryzjerskich.

Szczotki półokrągłe, płaskie i prostokątne

Półokrągłe szczotki doskonale nadają się do rozczesywania i układania włosów krótkich i półdługich. Używane są w początkowej fazie suszenia i modelowania włosów. Dzięki nim fryzjer może odpowiednio zwiększyć objętość włosów cienkich, układając je w taki sposób, aby naturalnie odstawały od nasady i nadając im lekki skręt.

Wąskie, prostokątne szczotki o wydłużonym kształcie używane są do niecodziennych, wyjątkowych fryzur. Pozwalają układać z włosów koki oraz inne upięcia, a także nadają fryzurze objętości poprzez lekkie tapirowanie. Natomiast płaskie szczotki o dużej powierzchni wykorzystywane są do tworzenia fryzur z włosów długich i półdługich.

Szczotki do prostowania włosów

Niesforne, zwijające się w maleńkie loczki albo puszyste tworzące lekką, zwiewną czuprynę włosy dość trudno ujarzmić. Zazwyczaj zwijamy je w fantazyjny kok i upinamy albo nosimy je rozpuszczone na ramiona. Aby z burzy włosów wyczarować proste, gładkie kosmyki, możemy użyć podwójnej, płaskiej szczotki podobnej do prostownicy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku