Tani Internet domowy w formie mobilnej to rozwiązanie wybierane przez coraz większe grono użytkowników. Jest to wynikiem znakomitej funkcjonalności oraz doskonałych walorów użytkowych tego urządzenia. Jeśli wciąż nie jesteś przekonany do takiej formy dostawy usług internetowych, koniecznie sprawdź, jakie są mocne strony mobilnej sieci we własnym domu.

Internet nowej generacji

Dzisiejsza rzeczywistość jest właściwie pod każdym względem związana z Internetem. Sieć tak głęboko wniknęła we wszystkie dziedziny życia, że aż trudno wyobrazić sobie, jak wielki, globalny kryzys i paraliż nastąpiłby, gdyby ktoś ją „wyłączył”. Ciekawostką jest natomiast, iż pomimo ogromnego znaczenia Internetu w XXI wieku jego historia liczy sobie niewiele ponad pół wieku. Zaledwie tyle zajęło ludzkości stworzenie czegoś, co stało się podstawą komunikacji na całym świecie.

Obecnie coraz częściej słyszy się o stosowaniu Internetu mobilnego w domu. Choć rozwiązanie to jest wykorzystywane już dość długo, to dopiero od niedawna usługi tego typu osiągnęły naprawdę wysoki poziom, który może zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Tani Internet domowy to świetny pomysł dla osób ceniących niezależność oraz swobodę. Usługi tego typu oferują znani operatorzy komórkowi, a przed wyborem najlepszej opcji należy dokładnie przyjrzeć się wszelkim szczegółom.

 

Tani Internet domowy – czyli co?

Jeszcze do niedawna większości z nas Internet mobilny kojarzył się z pendrive'em, który należało włożyć go gniazda USB. Rozwiązanie to miało swoje plusy, ale jednocześnie też spore ograniczenia. Chociażby dlatego, że pozwalało na korzystanie zaledwie z jednego urządzenia. Dzisiejsze oferty mobilnego Internetu są pod tym względem o wiele lepsze i bardziej dopracowane. A ponadto dysponują większymi prędkościami.

I właśnie od problemu prędkości transmisji danych warto rozpocząć. Otóż stacjonarni usługodawcy chętnie śrubują szybkość łącza do poziomu kilkuset Mb/s, dzięki czemu bez żadnych kłopotów możesz korzystać z sieci. I faktycznie, bez trudu obejrzysz film czy ściągniesz duży plik. Mało kto jednak wie, że do niemal równie komfortowego surfowania w sieci wystarczy łącze na poziomie 20-60 Mb/s. Czyli dokładnie tyle, ile wynosi szybkość transferu w przypadku Internetu mobilnego. Nie ma więc większego sensu przepłacanie za zbyt dużą prędkość transmisji danych.

Tani Internet domowy składa się obecnie zazwyczaj z routera, który właściwie niewiele różni się od tego, jaki otrzymujesz od standardowego dostawcy. Zależnie od oferty router w sieci mobilnej pozwala na podłączenie nawet kilkudziesięciu urządzeń, i to w bardzo dużym zasięgu – nawet 150 metrów.

Co więcej, tego rodzaju router nie jest przypisany do danego adresu. Dlatego też bez kłopotu możesz go spakować i zabrać tam, gdziekolwiek będziesz, i cieszyć się komfortowym działaniem sieci – oczywiście w zasięgu danego operatora. Warto tu dodać, że w wielu miejscach tani Internet domowy w formie mobilnej jest właściwie jedyną możliwością korzystania z sieci. Tym bardziej że zasięg tego rodzaju usług nieustannie się zwiększa.

Nie można też zapomnieć o atrakcyjnych dodatkach, które nierzadko pojawiają się w ofertach operatorów. Przy zakupie taniego Internetu domowego możesz zyskać np. konsolę Sony PlayStation 4. To interaktywne centrum rozrywki, które służy nie tylko do grania – za jego pomocą możesz także z powodzeniem korzystać z Internetu czy aplikacji. Konsola Sony PlayStation 4 z pewnością zapewni tobie i twojej rodzinie mnóstwo rozrywki.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku