Pierwsza ciąża to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej pary. Dla wielu osób jest to bardzo stresujący moment, do którego nie wiemy, jak się przygotować. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że świetnym pomysłem jest oczyszczenie organizmu, zanim zaczniemy starać się o dziecko. Będzie to miało doskonały wpływ na nasze starania o potomka, a także sprawi, że nasze dziecko będzie się rozwijać w korzystnym środowisku. Nadal zastanawiacie się, czy warto zdecydować się na detoks przed ciążą? Postaramy się Was przekonać, że to naprawdę dobre rozwiązanie.

Dlaczego warto oczyścić organizm przed ciążą?

Większość kobiet doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że do ciąży trzeba się odpowiednio przygotować. Dlatego sięgają po kwas foliowy oraz witaminy, aby zadbać o organizm. Jednak nie każdy wie, że to o wiele za mało. Przed próbami zajścia w ciążę zarówno kobieta, jak i jej partner powinny zadbać o oczyszczenie organizmu. Niektórzy mogą się zastanawiać, po co w ogóle to robić. Odpowiedzieć jest oczywista - dzięki oczyszczeniu organizmu unikniemy wielu infekcji, które często towarzyszą ciężarnym kobietom. Będziemy mniej narażone na grzybicę, czy inne dolegliwości. Oczyszczenie organizmu może również ułatwić zajście w ciążę, o czym nie każdy może wiedzieć. Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na detox przed próbami starania się o dziecko są zaparcia. Ciężarne kobiety doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak one mogą utrudniać życie. Jednak oczyszczone jelita to mniejsze ryzyko występowania tego typu dolegliwości. Na koniec warto pamiętać, że oczyszczony organizm jest mniej podatny na choroby i przeziębienie, a będzie lepiej dla nas i naszego dziecka, gdy nie zachorujemy w ciąży.

Jak więc zadbać o oczyszczenie organizmu?

Nie da się ukryć, że oczyszczenie organizmu przed próbą zajścia w ciąże jest bardzo ważne. Jednak nie każda kobieta wie, jak to wykonać prawidłowo. Najlepiej będzie, gdy udamy się do specjalisty: https://vimed.pl/medical-city-detox/detox-przed-ciaza/, który przygotuje indywidualną metodę dla nas. Warto pamiętać o podstawowych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zapomnieć o białym cukrze, który negatywnie wpływa na nasz organizm. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dla wielu kobiet może to być trudne zadanie, ale naprawdę warto to zrobić. Poza tym musimy pamiętać o dostarczeniu odpowiedniej dawki błonnika - to on zbawiennie działa na nasze jelita. Oczyści je i zadba o to, abyśmy nie musiały co chwilę biegać do ubikacji. Warto też zażywać odpowiednie probiotyki, ale lepiej ich nie dobierać na własną rękę, tylko po uzgodnieniu ze specjalistą. Na koniec pamiętajmy o wodzie, która niesie wiele korzyści dla naszego organizmu. Nie zapominajmy, że błonnik potrzebuje jej odpowiedniej ilości. Jeśli jej nie dostarczymy, to efekt oczyszczania będzie zupełnie odwrotny niż tego oczekujemy. Jednak nie powinna to być smakowa, ponieważ zawiera dużo cukru. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się bezsmakowa woda mineralna.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Odklejenie kosmówki

Wersja do druku