W Internecie możemy znaleźć setki diet, których stosowanie ma zapewnić nam szczupłą sylwetkę i doskonałe samopoczucie. Medium internetowe ma jednak to do siebie, że… znajduje się w nim zarówno wiele sensownych pomysłów, jak i zwykłych bzdur. Czy zatem można polegać na internetowych dietach, czy lepiej udać się do specjalisty?

Koty, celebryci, diety-cud…
Co znajdziemy w Internecie? Odpowiedź jest prosta: wszystko! W sieci nie brak jest stron o tematyce zdrowia i diety, jednak… często trudno jest wiedzieć, że trafiliśmy na portal naprawdę profesjonalny - zwykle wartościowe strony giną w morzu tych, które poświęcone są zdjęciom śmiesznych kotów i informacjom o życiu znanych ludzi. Artykuły na większości forów internetowych może zamieszać każdy - zdarza się więc, że o zdrowym chudnięciu pisze osoba która nie ma pojęcia o współczesnej dietetyce! Nie można więc wykluczyć, że dieta, reklamowana w Internecie jako skuteczna i wypróbowana przez gwiazdy, tak naprawdę została “opracowana” przez dziennikarza danego portalu w ciągu ostatnich dziesięciu minut… Oczywiście, w Internecie możemy znaleźć także skuteczne diety, które zostały przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Nie oznacza to jednak, że każda dieta, która sprawdziła się u setek osób, będzie skuteczna także dla Ciebie - każdy z nas posiada przecież inny organizm.


Profesjonalne podejście i empatia
Zupełnie czymś innym jest dieta lub plan żywieniowy ułożony przez dietetyka. Specjalista nie dobiera nam diety na chybił trafił, lecz podczas pierwszego spotkania przeprowadza z nami wywiad zdrowotno-żywieniowy, dzięki któremu może ustalić, czy cierpimy na jakieś choroby oraz z czym dokładnie mamy problemy. Wizyta u dietetyka wiąże się również z badaniem składu ciała, dzięki któremu możemy określić potrzeby naszego organizmu. Dieta, którą zaleci nam dietetyk, będzie więc dobrana idealnie do naszych potrzeb. Odchudzanie z dietetykiem wiąże się również z motywowaniem nas do dalszych starań oraz kontrolą efektów, a jeśli to potrzebne - to także z modyfikacjami w naszym planie żywieniowym. Dietetyk może nam również polecić suplementy diety, które przyspieszają osiągnięcie wymarzonych efektów. Specjalista pomoże nam także w trudnym okresie stabilizacji wagi, od którego zależy trwałość rezultatów kuracji. Wybór tabletek od dietetyka jest o wiele bardziej rozsądny, niż zakup suplementów przez niesprawdzoną, internetową aukcję.

Istotny jest również wybór dietetyka, do którego planujesz się wybrać. Powinna to być osoba doświadczona, empatyczna oraz zaangażowana w niesienie pomocy innym. Takie właśnie cechy posiadają dietetycy Naturhouse.  Znajdź więc placówkę Naturhouse położoną najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i… umów się na wizytę, aby z pomocą dietetyka odzyskać zdrowie i piękny wygląd!
Tekst powstał we współpracy z dietetykiem Centrum Dietetycznego Naturhouse. Więcej artykułów znajdziesz na stronie https://naturhouse-polska.pl/strefa-kobiet/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku