Styl skandynawski inspiruje projektantów wnętrz już od dawna i chętnie jest wybierany jako wzór do naśladowania w naszym kraju. Urok skandynawskich wnętrz tkwi w skromności i prostocie więc sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Nic dziwnego, że wiele osób chce urządzić swoją sypialnię w stylu skandynawskim.

Kolory do sypialni w stylu skandynawskim

Podstawowym kolorem, który powinien znaleźć się w sypialni urządzonej w stylu skandynawskim jest biały. Na pewno jest to kolor, który warto zastosować na ścianach. Jeśli jednak biel nie jest naszym ulubionym kolorem, to pamiętajmy, że w stylu skandynawskim sprawdzają się także jasne odcienie błękitu, rozbielone szarości, jasne odcienie zieleni i róż z dodatkiem szarego. Ciekawe inspiracje kolorystyczne w tym temacie znajdziemy na Beckers.pl

Wybieramy meble

Skandynawowie kochają drewno – zwłaszcza to jasne. W sypialni w stylu skandynawskim nie może więc zabraknąć prostych, białych szafek i drewnianego łóżka. Doceńmy rzeczy, które mają duszę. Można uda nam się wyszperać na strychu u babci starą szafkę w dobrym stanie? Odświeżona idealnie będzie pasować do sypialni w skandynawskim stylu. Styl skandynawski nie lubi nadmiaru i zbędnych przedmiotów, a zasada ta idealnie sprawdza się w sypialni, która ma być miejscem wypoczynku. Poza niezbędnymi meblami i przedmiotami takimi jak łóżko, szafka nocna czy lampka, nie wstawiajmy do niej zbędnego wyposażenia.

Dodatki

Wybierając dodatki do skandynawskiej sypialni stawiamy przede wszystkim na naturalne tkaniny: lniane zasłony, wełniane pledy i narzuty. Do drewnianych mebli, dodatków z wełny i lnu czy bawełnianej pościeli pasują desenie, które inspirowane są motywami folkowymi. Do polskiej sypialni w stylu skandynawskim pasować będą obrazek-łowicka wycinanka, poduszka z łowickim haftem. W takim wnętrzu sprawdza się również klasyczne wzory takie jak kratki, paski czy kwiatki. W tworzeniu ciepłego wnętrza pomoże niewielki, prosty dywanik i świece.

Sypialnia w stylu skandynawskim jest przytulna, wygodna i -  mimo zmieniających się trendów - nadal modna. Urządzając ją w tym właśnie stylu pamiętajmy, że powinny królować w niej przede wszystkim jasne kolory z białym na czele. Mocniejsze kolory warto zastosować w dodatkach. W sypialni w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się proste meble, mile widziane są nawet te odnowione, odziedziczone po babci. Interesującym rozwiązaniem, stosowanym coraz chętniej, jest wykorzystanie starych palet, z których samodzielnie można stworzyć ciekawe meble. Przy odrobinie wysiłku i małym kosztem uzyskamy siedzisko, półkę bądź stolik. Warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić urządzając sypialnię w stylu skandynawskim.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku