Latem temperatury często przekraczają 30 stopni Celsjusza, a palące słońce sprawia, że ciało silnie się poci. W upalne dni powinno się zakładać nie tylko lekkie i przewiewne ubrania, ale i buty, dzięki którym stopy będą chronione przed skutkami nadmiernego przegrania. Dlaczego latem warto nosić sandały?


Lekkie i wygodne obuwie na ciepłe dni

Sandały damskie, męskie i dziecięce to najodpowiedniejszy typ obuwia na lato. Noszenie sandałów gwarantuje, że stopy będą odpowiednio wentylowane, co zmniejszy problemy z ich nadmiernym poceniem. Stopy długo zachowują świeżość, a brzydki zapach potu staje się jedynie wspomnieniem. Bez względu na to, czy nosi się sandały na słupku, płaskie czy sandały na koturnie, nawet w najgorętsze dni poczuje się przyjemny chłód.

Noszenie sandałów damskich, męskich lub dziecięcych chroni przed pojawianiem się przykrych otarć, pęcherzy i ran. Stopy w odkrytym obuwiu mniej się pocą, dzięki czemu naskórek jest mniej narażony na skaleczenia. Ponadto zmniejsza się ryzyko zachorowania na grzybicę stóp i paznokci. Sucha skóra jest mało podatna na rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych, dlatego sandały nie dopuszczają do powstawania warunków do powstawania grzybów, odpowiedzialnych za choroby skóry stóp.

Dzięki noszeniu sandałów w upalne dni, można pozbyć się problemów z obrzękami stóp. Stopy posiadające swobodny dopływ powietrza są mniej narażone na puchnięcie, dzięki czemu odkryte obuwie zakładane latem pomaga uporać się z przykrą dolegliwością. Sandały na słupku mogą zakładać między innymi kobiety wykonujące prace biurowe. Długotrwałe siedzenie utrudnia odpływ krwi z kończyn dolnych, a upał potęguje problemy z obrzękami. Unikanie przegrzewania stóp sprawia, że nawet gdy obrzęki się pojawią, ich wielkość jest o wiele mniejsza.

Sandały turystyczne, na co dzień i eleganckie

Ważnym atutem sandałów jest mnogość modelów tego typu obuwia. Na rynku bez trudu znajdzie się eleganckie sandały na słupku, sandały na koturnie do codziennego użytku oraz płaskie i wygodne sandały turystyczne z szerokimi paskami. Możliwe jest zakupienie kilku par sandałów różnego typu i noszenie ich przez całe lato w różnych okolicznościach. Odkrywanie stóp i ich ochrona przed przegrzewaniem i nadmiernym poceniem przyczynią się do poprawy stanu zdrowia oraz komfortu w najgorętszym okresie w roku. Co więcej, sandały świetnie uzupełniają letnie stylizacje, sprawdzają się na nadmorskich deptakach i plażach, a także podczas zwiedzania miast, spacerowania parkowymi alejkami i bulwarami nad rzeką.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Modne obuwie wiosna 2021
Jak dobrze wyglądać w biurze?

Wersja do druku