Marki, aby zachęcić swoich obecnych, jak i potencjalnie przyszłych klientów korzystają z szeregu zabiegów promocyjnych. Jednym z nich są kody rabatowe, czyli zniżki pozwalające płacić tylko cześć ceny za zakupy. Najczęściej są to rabaty rzędu 10%, 15%, czy 20%. Dla producenta z jednej strony to kwoty wliczone w koszty, a z drugiej potężna broń i dźwignia handlu.

W psychologii odnajdziemy teorię mówiącą o tym, że jeżeli ktoś nam coś daje (nagradza nas w jakiś sposób) to lubimy go bardziej. Nawet małe prezenty w postaci zniżek na zakupy w sklepie internetowym mogą być taką nagrodą. Pozostaje pytanie skąd wziąć aktualne kupony rabatowe i jak faktycznie z nich skorzystać, a nie dać się tylko złapać w marketingową pułapkę?


Gdzie znajdziemy kupony rabatowe?


Klienci bardzo często sceptycznie podchodzą do różnego rodzaju promocji, ponieważ mają świadomość, że są to słowa rzucane na wiatr, a w rzeczywistości i tak towar ma taką cenę. Jednak z użyciem aktualnych kuponów rabatowych płaci się istotnie mniej, a przynajmniej mniej niż przed ich zastosowaniem. Marki oferują kody rabatowe, za różnego rodzaju aktywności. Może być to np. zapisanie się na newsletter, polecenie sklepu znajomym, czy polubienie fanpage’a na Facebooku. Niektóre marki oferują aktualne kupony rabatowe, za zrobione już zakupy. Tzn. po zamówieniu otrzymujemy zniżkę, którą można zrealizować podczas kolejnych. To bardzo częsta praktyka, w której klienci otrzymują np. 10% zniżki na zakupy powyżej 100 złotych, 20% na powyżej 200 itd.


Jak korzystać z rabatów?


Pierwsza i fundamentalna zasada dotyczy tego, że aby skorzystać ze zniżek muszą być one generowane przez aktualne kupony rabatowe. Te najczęściej mają swój okres ważności (np. 1 miesiąc). W sieci można znaleźć mnóstwo zniżek, które albo zostały już wykorzystane, albo się przeterminowały. Sklepy udzielające rabatów informują o tym, na jaki okres przydzielana jest zniżka. Oznacza to, że można ją wykorzystać do dnia podanego, jako koniec takiego okresu. Warto zaznaczyć, że aktualne kupony rabatowe są najczęściej jednorazowego użytku. Wszystko wypisane jest w regulaminie, a każdą niejasność można wyjaśnić z konsultantem telefonicznym lub sklepie stacjonarnym (jeżeli taki istnieje).
Podsumowując, jeżeli uda się nam już znaleźć aktualny kupon rabatowy, to bez wątpienia warto z niego skorzystać najlepszą praktyką będzie kupowanie wielu rzeczy na jedną zniżkę. W takim wypadku rabat przyznawany jest w stosunku do całej kwoty. Nie trzeba tłumaczyć, że 10% z 450zł to więcej niż 10% z 50 zł. Analogicznie lepiej poświęcić zniżkę na droższe produkty dostępne w ofercie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku