Słuchawka pod prysznic powinna być dopasowana do stylu łazienki i baterii prysznicowej. Wymieniając słuchawkę natryskową, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej kształt i kolor, ale też na to, jaki uzyskamy dzięki niej strumień wody.

Słuchawki prysznicowe to element wymienny. Bez względu na to, czy w naszej łazience jest bateria podtynkowa czy natynkowa, w dowolnej chwili możemy zmienić słuchawkę, jeżeli obecna jest uszkodzona, niefunkcjonalna lub zwyczajnie nam się nie podoba.

Kształty i rozmiary słuchawek prysznicowych

Podczas zakupu nowej słuchawki do baterii prysznicowej, zwykle kierujemy się głównie  aspektem wizualnym. Element ten powinien komponować się z wyglądem baterii i stanowić całość zestawu natryskowego. Na nasz wybór wpływa nie tylko kształt - okrągły lub kwadratowy - ale także rozmiar. Średnica słuchawek waha się zwykle od 7 cm do 9 cm, ale w sprzedaży możemy znaleźć również większe modele, sięgające nawet 12 cm. Duży wachlarz możliwości oferuje nam, np. sklep internetowy Inter-sano. Znajdziemy tam nie tylko słuchawki prysznicowe, ale także inne wymienne elementy armatury łazienkowej.

Zróżnicowane źródła strumienia

Poza estetyką, liczy się także funkcjonalność słuchawek prysznicowych. Większość z nich umożliwia nam uzyskanie różnych rodzajów strumienia - od normalnego po mieszany i z hydromasażem. Klasyczny strumień będzie nam służył do czynności typowo higienicznych w wannie lub brodziku a pozostałe pełnią funkcję relaksacyjne - hydromasaż pomaga nam się odprężyć a bicze wodne łagodzą bóle kręgosłupa. Najbardziej komfortowe w użytkowaniu są słuchawki wielofunkcyjne, w których typ strumienia regulujemy za pomocą obrotowego mechanizmu lub specjalnego przycisku. W sprzedaży dostępne są słuchawki z 3 lub 5 rodzajami strumienia wody.

Planując zakup słuchawki pod prysznic, powinniśmy wziąć pod uwagę także kwestie higieniczne. Decydując się na modele z systemem anti-calc, nie tylko ułatwimy sobie regularną pielęgnację słuchawki, ale też ograniczymy ilość kamienia, który będzie osadzać się na jej powierzchni, a tym samym zwiększymy jej trwałość.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

sklep medyczny

Wersja do druku