Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Kwitnące kwiaty i drzewa nastrajają pozytywnie do życia. Jest to również miesiąc I Komunii Świętych. Uroczystości kościelne nieodzownie połączone są z wykwintnymi przyjęciami dla przybyłych gości. Coraz rzadziej organizujemy je w domu, coraz częściej natomiast korzystamy z wynajętych sal, cateringu czy restauracji, gdzie starannie przygotowane zostają nie tylko posiłki, ale i dekoracje sal i stołów.

Stoły komunijne dekorowane są na rozmaite sposoby. W zależności od tego, czy organizatorzy przyjęcia decydują się usadzić gości przy kilku niewielkich stołach czy przy jednym dużym dopierają dekoracje we właściwy dla nich sposób.


Kwiaty na stół

Dekoracje komunijne stołu to przede wszystkim kwiaty. Nie może ich zabraknąć na żadnym przyjęciu. Na małych, okrągłych stołach bywają one rozmieszczone nisko nad samym obrusem, tak aby goście widzieli siebie nawzajem. Na dużych stołach z powodzeniem kwiaty można ułożyć w bukietach znajdujących się w wysokich nawet na 30 cm wazonach. Wysokie wazony mają tę zaletę, że nie zajmują na stole szczególnie dużo miejsca. Bukiety komunijne powinny pozostawać w delikatnej pastelowej kolorystyce: brudny róż, brzoskwinia, beże i biele.

Eleganckie obrusy

Na komunijnym stole nie może zabraknąć pięknego, eleganckiego obrusu. Nie wypada wręcz, aby stoły pozostawały gołe. Obrus na stole komunijnym powinien błyszczeć bielą. Niekiedy stosuje się tekstylne nakrycia w innych jasnych, np. pastelowych kolorach, nie ulega jednak wątpliwości, iż biel w tym przypadku jest najbardziej odpowiednia. Dodatkowo stoły można wzbogacić tiulowymi pasami, kokardami i wstęgami. Wszystko jednak w granicach zdrowego rozsądku. Należy bowiem pamiętać, że I Komunia Święta to przecież nie wesele.

Odrobina szaleństwa

Rozmieszczone pod tiulem czy na obrusie płatki róż, błyszczące kryształki czy sztuczne kwiatki niewątpliwie nie pozostaną obojętne dla całej aranżacji stołu komunijnego. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wykorzystywane przez organizatorów tych wyjątkowych uroczystości. Dodatkowo rozstawione na stole figurki, np. białych gołąbków będą wyglądały równie efektownie.

Świece i świeczniki

Świece na stole komunijnym po prostu muszą być. Podobnie zresztą jak na każdym uroczystym obiedzie czy kolacji. Nadają uroczystości nastrojowego charakteru. Podobnie jak kwiaty, świece również mogą być rozmieszczone nisko nad stołem lub w wysokich świecznikach. Ważne jednak, aby nie przeszkadzały gościom w sięganiu po potrawy i nie przesłoniło im siebie nawzajem.

Więcej dekoracji na komunijny stół znajdziecie na https://kucmar.pl/pol_m_Okazje_Artykuly-komunijne_Dekoracje-komunijne-298.html.

 

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma brzoskwinia
Ile kalorii ma gołąbek z ziemniakami

Wersja do druku