Udało Ci się zaprosić ją na randkę? Znakomicie, to już połowa sukcesu i znak, że ona również jest Tobą zaintrygowana. Teraz musisz utrzymać dobre wrażenie. Jak to zrobić i czego unikać? Oto krótki poradnik, dzięki któremu Wasza znajomość będzie miała szansę wejść na nowy poziom.

Rozmowa na poziomie

Jeżeli chcesz, żeby wasza znajomość nie ograniczyła się do kilku spotkań, przyłóż wagę nie tylko do atrakcyjnego wyglądu, ale również ciekawej rozmowy. Nawet najprzystojniejszy facet traci cały urok, kiedy nie ma do powiedzenia niczego wartościowego. Nie chodzi oczywiście o to, żebyś próbował wspólnie rozwiązywać filozoficzne dylematy. Po prostu bądź otwarty, naturalny i pokaż, że jesteś dobrym partnerem do dyskusji. Poznawajcie się, szukajcie wspólnych zainteresowań, opowiedzcie o tym, co zrobiło na was w ostatnim czasie duże wrażenie, podzielcie się opiniami na temat głośnego filmu czy książki. Słuchaj swojej rozmówczyni, zadawaj jej pytania, a konwersacja sama się potoczy.

Na początku książki ocenia się po okładce

Możemy dywagować na temat wyższości intelektu nad wyglądem, ale prawda jest taka, że obydwie sfery mają znaczenie. Zwłaszcza, gdy relacja pomiędzy Wami jest jeszcze bardzo luźna. Kluczem do udaje stylizacji jest odpowiednie dobranie jej do okazji. Jeżeli idziecie na spacer lub do kina, ubierz to, w czym chodzisz na co dzień. Pamiętaj, żeby wyglądać schludnie (koszulkę prosto z pralki warto wyprasować!). Jeśli z kolei umówiliście się w eleganckim miejscu, nie próbuj sprawiać wrażenia wyluzowanego faceta, który zawsze i wszędzie chodzi w przybrudzonych adidasach.

Coś dla zmysłów

Odpowiednio dobrane perfumy sprawią, że Twoja wybranka będzie chciała być blisko Ciebie przez cały wieczór. Wybierz coś świeżego, o delikatnym zapachu utrzymującym się na skórze przez wiele godzin. Może to być na przykład jedna z propozycji perfum Davida Beckhama.

Pokaż, że ci zależy

Nie bój się okazywać swoich emocji. Jeżeli stresuje Cię cisza, możesz ją przerwać mówiąc, że troszkę się denerwujesz i nie wiesz, co powiedzieć. Szczerość zawsze wzbudza sympatie, a uczucia są dowodem na to, że naprawdę zależy Ci na tej znajomości. Uwierz, nie każda dziewczyna szuka pewnego siebie samca alfy.

Prezent?

Kwestia prezentów na pierwszej randce jest dosyć kontrowersyjna. Z jednej strony to bardzo miły gest. Z drugiej, zbyt duży upominek, może przytłoczyć Twoją towarzyszkę i wprawić ją w dyskomfort. Nie musisz rezygnować z podarku, ale niech to będzie coś drobnego. Zawsze możesz też postawić na spontaniczność i w trakcie spaceru zaproponować jej deser w kawiarni albo kupienie kwiatka w przydrożnej kwiaciarni.

Aktorom dziękujemy

Zawsze, ale to zawsze, bądź sobą. Nie próbuj imponować na siłę, ani być przesadnie skromnym. Nie dość, że udawanie będzie dla Ciebie męczące, to jeszcze kłamstewka prędzej czy później wyjdą na jaw i w jednej chwili stracisz całe zaufanie, którym zostałeś obdarzony. Poza tym chcesz, żeby ta dziewczyna zakochała się w Tobie, a nie zmyślonym bohaterze, prawda?Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku