Wykańczając łazienkę, warto postawić na wysokiej jakości elementy, które będą nam służyć przez dłuższy czas. Oprócz walorów estetycznych pamiętajmy także o równie istotnym aspekcie funkcjonalnym.

Kabina prysznicowa

Wygodnie jest mieć w łazience kabinę prysznicową. Nie zawsze mamy czas na długą, odprężającą kąpiel, rano lepiej sprawdza się orzeźwiający, krótki prysznic. Obecnie popularne są kabiny bez brodzików, stanowią one nowoczesne i eleganckie rozwiązanie. Nowością na rynku, wartą zauważenia są szyby kabiny z możliwością umieszczenia na nich grawerów. Mogą to być wzory dostępne w ofertach producentów lub też wzory własne. W zależności od stylu urządzenia łazienki, kabinę można opatrzyć grawerem na przykład przedstawiającym miasto czy motywy orientalne.

Muszla klozetowa

Muszla klozetowa to element, do którego wyglądu zupełnie niesłusznie przywiązujemy mniejszą wagę. Dobrze dobrana może sprawić, że łazienka wyda się optycznie bardziej przestronna. Na rynku dostępnych jest sporo muszli w innowacyjnych, nowoczesnych kształtach. Warto sprawdzić na przykład wiszące muszle klozetowe - wizualnie wyglądają na zgrabniejsze i zabierające mniej miejsca. Ciekawie prezentują się także kwadratowe muszle klozetowe, nadają się one do łazienek, w których królują geometryczne kształty i wzory. Dobrym pomysłem jest kupno wolnoopadającej deski - nie jest możliwe jest rozbicie przez zbyt gwałtowne opuszczenie jej. 

Kupując muszlę klozetową, podobnie zresztą jak inne elementy wykończenia łazienki, należy dokonać dokładnych pomiarów pomieszczenia. W razie wątpliwości doradzą nam pracownicy sklepu. Ponad wszystko jednak pamiętajmy o wygodzie tego typu sprzętu. Zbyt mała muszla klozetowa często może utrudniać z jej korzystania.

Wanna

Ciekawym elementem wystroju łazienki jest także wanna. Możemy zdecydować się na zupełnie nowoczesną wersję - o surowym kształcie, z zamontowanym systemem hydromasażu, albo znaleźć model w stylu retro. Takie wanny są coraz bardziej popularne. Ciekawie wyglądają jako elementy wolnostojące, wykończone mosiężnymi "łapkami" i taką samą baterią. Wanna w takim stylu na pewno przyciągnie uwagę i sprawi, że nasza łazienka będzie niezwykle stylowa, z kolei dzięki wannie z hydromasażem, pomieszczenie to nabierze charakteru domowego spa.

 
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku