W Polsce coraz więcej osób decyduje się na operacje plastyczne lub nieinwazyjne zabiegi poprawiające wygląd. Trzeba mieć jednak świadomość, że ten jeden wybór może zaważyć na naszej przyszłości. Decyzja o wyborze kliniki powinna być poprzedzona wcześniejszym zebraniem informacji.

Coraz więcej osób decyduje się na poprawienie drobnych niedoskonałości lub przyczyn kompleksów. Nie każdy zwraca jednak uwagę na zbadanie opinii i usług polecanych przez dane kliniki. Podstawą pomyślnie przeprowadzonego zabiegu jest dobry chirurg plastyczny. Na co warto zwrócić uwagę?

Specjalizacja i certyfikacja

Chirurgia kosmetyczna to obszar, w którym trzeba niezwykle uważać. Wielu lekarzy nie jest w niej wyspecjalizowanych, a parę kursów nie wpłynie na wzrost ich kwalifikacji. Lekarz powinien posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności. Potwierdzeniem są certyfikaty i licencje wystawiane przez organizacje medyczne oraz organy państwowe. Ważnym aspektem jest także wieloletnie doświadczenie.


Odpowiednie warunki

Miejsce, takie jak klinika chirurgii plastycznej powinno mieć odpowiednie licencje i dopuszczenia do prowadzenia określonej działalności. Sam budynek musi spełniać wszystkie normy i być wyposażony w odpowiedni sprzęt dla przeprowadzania operacji. Dane miejsce powinno być nieskazitelne dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów.

Kwalifikacje lekarzy to główne kryterium wyboru zaufanej kliniki. Źródło: https://www.christofferingves.pl/

Przejrzystość oferty

Lista zabiegów powinna być zrozumiała i przejrzysta. Każda klinika powinna posiadać zakres usług i zabiegów, które są świadczone w klinice. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę czy ceny są podane. Lepiej także uważać na zbyt niskie ceny zabiegów. Nie należy kierować się w tym wypadku oszczędnościami, a faktycznymi umiejętnościami lekarza i tego jakie efekty uzyskiwał w przeszłości po zabiegach.

Rozmowa z lekarzem

Każdy chirurg plastyczny musi mieć w sobie coś z psychologa. Czasami pacjenci dochodzą po rozmowie z lekarzem do wniosku, że jednak nie potrzebują zabiegu. Lekarz musi ocenić faktyczną potrzebę zabiegu, a także sprawdzić czy dany pacjent kwalifikuje się do niego poprzez sprawdzenie aktualnych badań.

Podjęcie decyzji o poddaniu się operacji plastycznej należy rozważyć na spokojnie. Trzeba poznać wszystkie możliwości i rozejrzeć się za godnymi zaufania klinikami. Spokojna i przemyślana decyzja pomoże w uniknięciu błędów i rozczarowań.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku