Imię byłego faceta, nieudany kotek, wulgarny dowód nastoletniego buntu – to tylko niektóre z licznych przykładów tatuaży, których chciałybyśmy się pozbyć. Czy można to zrobić? I w jaki sposób, by było bezpiecznie? Istnieją w naszym życiu rzeczy, o których wolałybyśmy nie pamiętać. Należą do nich niewątpliwie tatuaże, które są nieestetyczne lub przypominają nam o przykrych doświadczeniach. Poza tatuażami na naszej skórze mogą również istnieć przebarwienia, które odbierają nam pewność siebie. Jakby dołożyć do tego jeszcze popękane i rozszerzone naczynka krwionośne, nieszczęście mamy gotowe. Okazuje się jednak, że medycyna estetyczna znalazła sposób na każdy z tych „barwnych” problemów ze skórą, których chciałybyśmy się pozbyć.

1. Niechciane tatuaże – jak usunąć?
Medycyna estetyczna, jak mało która dziedzina, wykorzystuje w swoich działaniach najnowocześniejsze technologie, które pozwalają nam poczuć się pięknymi. Należy do nich niewątpliwie laser Q-SWITCHED, którego używają najlepsze gabinety medycyny estetycznej do usuwania tatuaży.
Usuwanie tatuażu może trwać nawet do pół roku. Wszystko zależy od wielkości tatuażu, rodzaju zastosowanego barwnika, głębokości jego wprowadzenia, miejsca na ciele, gdzie znajduje się malowidło oraz indywidualnych cech pacjenta. Warto wiedzieć, że zabieg jest wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego. Często bywa tak, że mocne i długo utrzymujące się tatuaże wymagają kilku sesji, które powinny następować w odstępie kilku tygodni. Warto również pamiętać, że jeśli już uda nam się już pozbyć zbędnej pamiątki przeszłości – miejsca po niej musimy pilnować i chronić przed słońcem oraz różnymi kosmetykami (takimi jak np. samoopalacze).

2. Przebarwienia na skórze – za jednym zamachem!
Na przebarwienia również używa się wspomnianego wyżej lasera Q-SWITCHED. Bardzo często udaje się ich pozbyć w ciągu jednej sesji, jednak bywa i tak, że pacjenci muszą zjawiać się w gabinecie kilka razy w odstępach 2-3 tygodniowych. Wszystko zależy bowiem znowu od głębokości zalegającego barwnika. Jeśli chodzi o te przypadłość, trzeba pamiętać, że najwięcej osób decyduje się na wykonanie zabiegu usuwania przebarwień w Warszawie. Wiąże się to głównie z dużym doświadczeniem stołecznych specjalistów i ich nieposzlakowaną opinią.
Warto wiedzieć, że zabieg jest raczej bezbolesny. Pacjenci odczuwają wyłącznie lekkie pieczenie, które jednak niweluje się zimnymi żelami albo powietrzem. Miejsca, w których mieliśmy przebarwienia, również powinny podlegać naszej ścisłej ochronie przed słońcem.

3. Naczynka na twarzy – zamykamy!
W przypadku zamykania naczynek krwionośnych na twarzy, które objawiają się głównie zaczerwienieniem, medycyna estetyczna wykorzystuje kilka metod, o które warto spytać swojego lekarza. Ich wybór bowiem zależeć będzie od kilku ważnych czynników. Należą do nich: lokalizacja plam na skórze oraz ich wielkość. Warto również pamiętać, że nie każdy lekarz będzie potrafił wykonać zamykanie naczynek na twarzy każdą metodą. W tym celu warto jednak skorzystać z pomocy specjalistów i nie udawać się do gabinetów o nieznanej nam reputacji.

Jesteś zainteresowany zabiegiem zamykania naczynek? Wejdź na stronę
https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/wskazania/rozszerzone-naczynka-na-twarzy/

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku