Kozaki to ten rodzaj obuwia, który od lat króluje na damskich nogach. Najchętniej sięgamy po kozaki damskie ze skóry naturalnej jesienią oraz zimą, gdyż ich ocieplane modele chronią nasze stopy i łydki przed chłodem oraz zapewniają przyjemne ciepło. Kozaki to także uniwersalne obuwie, które nadaje się do noszenia dla wszystkich kobiet, zarówno tych szczupłych, jak i dla pań o nieco pełniejszych kształtach. Prawidłowo dobrane kozaki są także w stanie wysmuklić nasze nogi oraz dodać nam pewności siebie. Na co powinnyśmy zwracać uwagę wybierając kozaki damskie ze skóry naturalnej, aby wyszło to na dobre naszej sylwetce?

Kozaki damskie – długie czy krótsze?

Kozaki damskie ze skóry naturalnej możemy kupić w różnych długościach. Mogą być to zarówno długie buty typu muszkieterki, których cholewki sięgają ponad kolana, jak i krótsze modele zakrywające tylko łydkę. Bez względu na to, które z nich ostatecznie wybierzemy, warto wiedzieć, że dobrze dobrane kozaki pozwalają doskonale wysmuklić nasze nogi, wydłużyć je oraz sprawić, że każda z nas poczuje się atrakcyjnie.

Wybierając kozaki zimowe warto mieć bowiem świadomość, że długość cholewki sięgająca do połowy łydki jest raczej zarezerwowana dla pań o zgrabnych i dość szczupłych nogach. Takie buty kończą się bowiem w miejscu, gdzie nasza łydka jest zwykle najszersza, istnieje więc ryzyko, że pogrubią one optycznie nasze nogi oraz je skrócą. Panie o pełniejszych kształtach powinny więc wybierać kozaki damskie ze skóry naturalnej sięgające do kolana oraz pozbawione poprzecznych wzorów.

Kobiety, którym szczególnie zależy natomiast na optycznym wydłużeniu oraz wyszczupleniu swoich łydek, powinny zainteresować się długim obuwiem zimowym z pionowym zapięciem. Jego obecność pozwala bowiem jeszcze lepiej wysmuklić nogi oraz sprawić, że będą wydawały się nieco dłuższe. Posiadaczki dość masywnych łydek sądzące, że kozaki damskie ze skóry naturalnej nie są obuwiem dla nich, powinny natomiast sięgnąć po modele posiadające elastyczne wstawki. Dzięki ich obecności bez trudu można bowiem założyć buty na nogę, a one same będą dobrze leżały na łydce.

Kozaki na obcasie – szpilka czy słupek?

Panie o pełniejszych kształtach i kobiety niższe powinny wybierać kozaki damskie ze skóry naturalnej na obcasie. Jego dodatek doda im bowiem kilku centymetrów wzrostu, wyszczupli optycznie nogi oraz je wydłuży. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu wybierać kozaki typu szpilki! Tego typu obuwie jest bowiem raczej przeznaczone dla szczupłych kobiet o proporcjonalnej budowie ciała. Podobny efekt wyszczuplenia możemy jednak osiągnąć zakładając znacznie od nich wygodniejsze kozaki damskie ze skóry naturalnej w 3i-store.com posiadające obcas typu słupek. Takie buty najlepiej sprawdzą się bowiem do regularnego noszenia w miesiącach zimowych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku