O tym, że masaż ma potężne właściwości terapeutyczne i relaksacyjne, nie trzeba nikogo przekonywać. Fizjoterapia jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny, a nasz tryb życia powoduje, że wielu z nas korzysta z tego rodzaju terapii regularnie lub sporadycznie. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o silnym wpływie masażu i technik relaksacyjnych nie tylko na nasze ciało, ale także na psychikę. Naukowcy potwierdzają – masaż pozwala osiągnąć stan równowagi, koi nerwy i pomaga przywracać dobre samopoczucie. 

W zdrowym ciele zdrowy duch, czy odwrotnie?

Już starożytni filozofowie, na czele z Platonem, zwracali uwagę na fakt, że człowiek nie może funkcjonować poprawnie, jeśli jego organizm nie znajduje się w stanie równowagi pomiędzy ciałem i duchem. Troska o sferę fizyczną w medycynie była jednak przez stulecia traktowana priorytetowo, często spychając dbałość o zdrowie psychiczne i duchową równowagę na dalszy plan. Od czasów Freuda i innych naukowców zajmujących się psychologią i psychiatrią, proporcje te ulegają stopniowej normalizacji a kwestie związane ze zdrowiem psychicznym i równowagą emocjonalną często zyskują podobnie silne znaczenie, co aspekty typowo fizyczne. Czy w takiej sytuacji dziwić powinien fakt, iż znana od stuleci metoda terapeutyczna, jaką jest masaż, kładzie coraz większy nacisk na aspekty duchowe?

Psychosomatyka wyjaśnia

Dziś już wiemy bezsprzecznie, że równowaga psychiczna i właściwy stan emocjonalny mają wymierny wpływ na naszą kondycję i zdrowie fizyczne. Współczesna medycyna zna przecież mnóstwo chorób o podłożu nerwowym lub emocjonalnym. Wymienić można tu, chociażby chorobę wrzodową, ale także inne schorzenia, wynikające z depresji czy zachwianych stanów psychicznych. Profesjonalny masaż relaksacyjnym, mimo że w głównym stopniu oddziałuje na strefę fizyczną i nasze ciało, pozwala osiągnąć stan odprężenia i przywrócić nam wewnętrzną równowagę, co korzystnie wpłynie na typowo fizyczne aspekty naszego zdrowia, znacznie zmniejszając ryzyko wielu chorób i dolegliwości.

Jak wybrać salon masażu?

Jednocześnie, zdrowe ciało pozytywne wpływa na stan ducha. Chorzy, stajemy się niespokojni, nasze myśli zdominowane są przez dokuczającą nam dolegliwość, przez co nie potrafimy skupić się na codziennych obowiązkach i skoncentrować naszych myśli na tym, co zajmuje nasz wewnętrzny świat w stanie niezaburzonej równowagi emocjonalno – fizycznej.

Wybierając salon masażu, warto zwrócić uwagę na jego ofertę, stosowane techniki relaksacyjne i odprężające, ale również na takie aspekty jak panująca w nim atmosfera, indywidualne podejście masażystów czy szeroki wybór dostępnych sesji. Wszystko to korzystnie wpływa nie tylko na nasze ciało, ale także na umysł i nasze emocje. Kompleksową ofertę znajdziesz na https://www.ceremoniauzdrawiania.pl/.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku