Rocznica to piękny czas. W tym wyjątkowym dniu wspólnie z drugą osobą świętujemy chwilę, w której postanowiliśmy spędzić wzajemnie resztę życia. Na tak uroczystą i wypełnioną emocjami okazję nie można ofiarować byle jakiego bukietu kwiatów. W niniejszym artykule przyjrzymy się wspólnie kilku propozycjom, jak dobrać kwiaty, aby stworzyć wyjątkowy rocznicowy bukiet.

Zapewne zadajesz sobie pytanie drogi czytelniku, czy nie wystarczy zwyczajny bukiet czerwonych róż? Chociaż idealnie podkreślają one namiętne uczucie, to jednak ofiarowanie go zbyt często jest powtarzalne i nie pozwoli zaskoczyć Ci drugiej połówki. Można stworzyć zdecydowanie ciekawszy bukiet oparty na znaczeniu poszczególnych kwiatów. Poniżej przedstawiam kwiaty na rocznicę, których podarowanie, ma szansę zaskoczyć świętujących.

3. Bukiet z gerber i róż.

To nietypowe połączenie może wyrazić bardzo wiele. Gerbera jest oznaką wyrazów szacunku i uznania, natomiast róża utożsamiana jest z miłością. Biała gerbera może nieść ze sobą przekaz o cieszeniu się chwilą oraz o złożeniu hołdu obdarowanej osobie.

2. Bukiet z goździków oraz storczyków.

Goździk oznacza zauroczenie kimś oraz obietnicę. Jego biała odmiana to natomiast oznaka czystości uczuć. W połączeniu ze storczykami, które oznaczają zmysłowość i delikatność, stanowią doskonałą mieszankę mówiącą o obietnicy delikatnego i zmysłowego uczucia.

1. Bukiet z białych i czerwonych róż.

O wiele lepszym pomysłem niż bukiet róż jednego koloru może stać się zestawienie białych róż z czerwonymi. Białe róże oznaczają wierność i ofiaruje się je osobie wartej kochania, natomiast czerwone to symbol namiętnej miłości. To zestawienie nie tylko pięknie wygląda w odpowiedniej kompozycji, ale wyraża zdecydowanie więcej niż tylko namiętność.

A jeżeli nadal nie jesteś pewny co do swoich możliwości kompozycyjnych, skorzystać możesz z pomocy specjalistów z kwiaciarni internetowej Gaja – https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-rocznice-c-18.html. Bukiety i kwiaty na rocznicę to ich specjalność. Doradzą przy wyborze odpowiedniej kompozycji, a nawet dostarczą bukiet na wskazany przez Ciebie adres.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku