Historia Internetu jest bardzo krótka – liczy sobie zaledwie nieco ponad pół wieku. W tym czasie sieć zdążyła jednak zrewolucjonizować rzeczywistość pod każdym względem. Dzięki LTE w zasięgu twojej ręki, a właściwie nawet kciuka, znajdują się pokłady niesamowitych możliwości.

Internet w komórce musi być

Mobilny dostęp do sieci z poziomu telefonu komórkowego stał się czymś tak zwyczajnym, że chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie korzystania ze smartfona bez Internetu. A pomyśleć tylko, że jeszcze kilkanaście lat temu taki stan rzeczy był jedynie marzeniem. Ówczesne telefony komórkowe były urządzeniami służącymi właściwie wyłącznie do komunikacji, próżno się w nich doszukiwać tak wymyślnych i praktycznych funkcji, jakie znajdujemy w produktach dostępnych obecnie na półkach sklepowych.

Nie znaczy to oczywiście, że kiedyś było lepiej – warto po prostu docenić szybkość postępu. Rozwój w zakresie technologii i elektroniki był w tym krótkim czasie wprost ogromny i z pewnością to nie koniec tego rodzaju dokonań. Skupiając się jednak na teraźniejszości, warto odpowiedzieć sobie, jakie możliwości rzeczywiście daje nam stały i szybki dostęp do Internetu w takich telefonach, jak Sony Xperia XZ1.

LTE i Sony Xperia XZ1

Przede wszystkim, aby cieszyć się pełnią możliwości sieci w swojej komórce, warto sprawdzić, z jakiego formatu transmisji danych możesz korzystać. Zdecydowanie najpopularniejszy i najlepszy jest system LTE. Na szczęście większość nowszych modeli obsługuje już dziś ten standard. Technologia Long Term Evolution powstała jako zastępstwo dla stosowanych wcześniej systemów trzeciej generacji, dlatego też bywa określana mianem 4G.

Zasadniczą zaletą LTE jest oczywiście prędkość, pod tym względem standard ten wielokrotnie przerasta wspomniane wcześniej 3G. Szybkość transmisji danych to jednak nie wszystko, nowy format wyróżnia się także wysoką stabilnością, co jest możliwe dzięki znakomitej odporności na różnego rodzaju zakłócenia. Warto też wspomnieć o bardzo niewielkich opóźnieniach, najczęściej nie wykraczają one poza kilka milisekund. Dlatego też stałość przesyłu wymienia się jako kolejną istotną cechę LTE.

Wszystko to sprawia, że posiadając tak nowoczesny i funkcjonalny telefon jak Xperia XZ1, użytkownik może poczuć zupełnie nowy komfort związany z obecnością w sieci. Sporą różnicę zauważysz już w pierwszych chwilach. Po uruchomieniu przeglądarki internetowej lub mediów społecznościowych wszystkie aktualności zostaną natychmiast wyświetlone. Nie będziesz musiał również czekać na odtworzenie zamieszczonych tam filmików. Mało tego – duży i przejrzysty wyświetlacz umożliwi

wygodne oglądanie wideo w jakości HD online. Dzięki temu najbliższą podróż do pracy czy na uczelnię umilisz sobie najnowszym odcinkiem ulubionego serialu lub nadrobisz zaległości filmowe.

LTE w Xperia XZ1 to rozmowy wideo w doskonałej jakości. Zaledwie kilka dotknięć ekranu dzieli cię od tego, aby pokazać bliskim, jak bawisz się na wakacjach lub ważnej konferencji z kontrahentami. W kwestiach biurowych zawsze istotne jest bezpieczeństwo – Long Term Evolution świetnie sprawdza się np. przy płatnościach online, ponieważ ryzyko przerwania transakcji jest minimalne.

A to wciąż tylko niektóre z możliwych zastosowań szybkiego Internetu z poziomu komórki. Tak naprawdę możliwości wyczerpują się tam, gdzie znajduje się kres wyobraźni projektantów telefonów oraz samych użytkowników. Nie ulega jednak wątpliwości, że z telefonem takim jak Sony Xperia XZ1 poczujesz zupełnie nowy komfort surfowania w sieci.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku