Nowoczesne wnętrza kojarzą się z minimalistycznym stylem, gdzie dominuje prosta forma i niewielka ilość koloru. Często jest tak, że wnętrza te są urządzane przy wykorzystaniu jednego lub dwu kolorów, albo kilku odcieni tej samej barwy. Niejednokrotnie dzięki temu można osiągnąć ciekawy, elegancki efekt. Jednak z drugiej strony takie wnętrza mogą wydać się chłodne i mało przytulne. Dlatego jeżeli chcemy w takim stylu urządzić kuchnię, warto zastanowić się nad wprowadzeniem do niej nieco koloru, tak aby pomieszczenie to nabrało życia i stało się przytulnym miejscem, gdzie oprócz przygotowania posiłków, będzie się spędzać czas na ich celebrowaniu z rodziną.

Kolorowo, ale z umiarem

Nowoczesne wnętrza można ożywić dodając do nich kolorowe akcenty. Trzeba jednak przy tym pamiętać, aby nie przesadzić z ilością kolorowych elementów, a także z liczbą kolorów. Tutaj zasada, im mniej, tym lepiej doskonale się sprawdza. Lepiej postawić na jeden wyrazisty element, który będzie podkreślał pozostałe barwy, niż przesadzić z nadmiarem kolorów, gdyż w takim przypadku można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego i całe pomieszczenie będzie wyglądać kiczowato, zamiast elegancko.

Jak wprowadzić kolor do nowoczesnej kuchni?

Najlepiej postawić na dodatki. Ciekawie będą prezentować się np. cynowe doniczki pomalowane na wybrany wcześniej kolor. Oprócz tego można też wybrać tekstylne dodatki. W kuchni najlepiej postawić na tekstylia okienne – zasłonki lub rolety o jednolitej fakturze i kolorystyce. A jeżeli chcemy czegoś unikatowego, możemy wybrać do kuchni kolorowe baterie do zlewozmywaka. Takie baterie można zobaczyć na stronie https://sklepforb.pl/76-baterie-kolorowe. Oprócz klasycznej, stonowanej kolorystyki dostępne są również baterie w kolorach, które wprowadzą odrobinę wesołości do kuchni i dodadzą jej „pazura” podkreślając pozostałe barwy wykorzystane do aranżacji tego wnętrza. Tutaj warto wymienić takie kolory jak słoneczny żółty, soczysty zielony czy wyrazista czerwień. Co istotne, takie baterie można dobrać do kuchni pod względem formy oraz preferencji użytkownika – są dostępne np. baterie przypominające swoim kształtem klasyczne pompy wody, a także nowoczesne modele z elastyczną wylewką.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku