Kobieca sypialnia, pokój dzienny, przedpokój, salon fryzjerski czy kosmetyczny – nie brakuje pomieszczeń, które wypadałoby umeblo0wac i ozdobić w bardzo specyficzny sposób. Czyli jaki?

Taki, który sprawi, że każda przedstawicielka płci pięknej będzie mogła w odpowiednich warunkach odpoczywać, relaksować się czy też pracować. Na szczęście jednak projektanci ozdób naściennych bardzo się postarali, oferując nam szereg intrygujących rozwiązań. Jeśli stawiamy na obrazy (które są wszak najpopularniejszym i najlepiej sprawdzającym się w codziennym życiu elementem dekoracyjnym), wybierzmy model z efektem „wow”!

Na co warto postawić?

Typowo kobiece przestrzenie zwykle są urządzone ze sporą dawką delikatności i subtelności oraz z niezwykłym wyczuciem piękna. Idealnym ich uzupełnieniem staną się z całą pewnością obrazy na płótnie, dzięki którym klimat wnętrz zostanie w odpowiedni sposób podkreślony. Na pewno warto postawić dziś między  innymi na klimaty glamour, w przypadku których nierzadko mamy do czynienia z przepięknymi orchideami czy też iście królewskim klimatem. Charakterystyczne dla tego stylu kolory to między innymi złoto, róż, fiolet, czerń oraz srebro.

Wiele kobiet wprost uwielbia motywy shabby chic, ich delikatność i subtelność. Połączenie bieli oraz rozbielonej szarości sprawdza się idealnie, zaś urocze przecierki dodają klasy. W tym przypadku nowoczesne obrazy na pewno okażą się być strzałem w dziesiątkę. Zachęcamy przede wszystkim do tego, aby postawić na motywy florystyczne, one bowiem uważane są za typowo kobiece. Nie muszą to być rzecz jasna klasyczne rozwiązania, bowiem dziś dużym powodzeniem cieszą się znacznie bardziej oryginalne podejścia do owego tematu – na przykład palmowe liście czy też fantastyczne słoneczniki. Zdecydowanie jest w czym wybierać!

A może coś naprawdę nietypowego?

Składające się z jednego tylko elementu obrazy znane są nam od wieków. Jednak warto byłoby pomyśleć o rozwiązaniach znacznie bardziej nowoczesnych, oryginalnych i nietypowych – takie bowiem z pewnością świetnie udekorują typowo kobiecą przestrzeń. Zachęcamy zatem do tego, by szczególna atencją obdarzyć dziś obrazy wieloczęściowe, które w istocie umieścić możemy na powierzchni ściany  w bardzo różny sposób. Poszczególne elementy mogą mieć bowiem kolejność zaleconą przez twórcę, może być jednak ona zmieniona (przecież wszystkie i tak pasują do siebie stylem i kolorystyką). Będzie pięknie!

 

 Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku