Ekspres do kawy to jedno z najważniejszych urządzeń kuchennych dla osób, które nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki espresso, popołudnia bez cappuccino, bądź wieczoru bez latte. Decyzję o zakupie konkretnego ekspresu powinniśmy poprzedzić odpowiedzeniem sobie na kilka pytań oraz porządnym researchem. Od czego zacząć i jak wybrać idealny ekspres na kapsułki?

Uniwersalność przede wszystkim

Idealny ekspres do kawy to urządzenie, które zaspokoi zróżnicowane kawowe gusta wszystkich domowników. Ekspres powinien z równą łatwością umożliwiać przygotowanie bazowego espresso i rozmaitych kaw mlecznych. Urządzenie powinno być intuicyjne w obsłudze oraz posiadać parametry gwarantujące doskonałą jakość przyrządzanych napoi. Istotne będą również: wielkość poszczególnych pojemników (przede wszystkim pojemnika na wodę) oraz łatwość utrzymania urządzenia w czystości, a w przypadku ekspresu na kapsułki – dostępność tychże. Wygląd? Oczywiście, że ma znaczenie! Jeżeli mamy konkretną wizję naszej kuchni – możemy zdecydować się na urządzenie w oryginalnym kształcie, które wpisze się w serce naszego domu. W przypadku każdej kuchni sprawdzą się ekspresy o prostej linii i uniwersalnych kolorach: czarnym, srebrnym lub białym. Jakie jeszcze pytania powinniśmy sobie postawić zanim zdecydujemy się na konkretną markę i model? Tego dowiemy się choćby z tego tekstu: https://www.wprost.pl/zycie/10104566/5-rzeczy-ktore-warto-rozwazyc-kupujac-ekspres-do-kawy.html.

Ekspres klasyczny, czy na kapsułki?

Klasyczne ciśnieniowe ekspresy do kawy pozwalają na przygotowanie aromatycznego espresso ze zmielonej kawy. Urządzenia tego typu różnią się miedzy sobą funkcjonalnością oraz rodzajem dodatkowego wyposażenia. Tańsze ekspresy ciśnieniowe nie będą miały wbudowanego młynka (będziemy wówczas musieli zainwestować w osobny młynek i przesypywać zmieloną kawę do ekspresu). W droższych ekspresach młynek będzie stanowił integralną część urządzenia, a w zależności od jego wielkości – będziemy musieli uzupełniać go po każdym użyciu (w przypadku małych pojemników młynków) lub rzadziej. Każdy ekspres posiada pojemnik na wodę, ale również one mogą różnić się wielkością (im większy, tym rzadziej będziemy musieli go uzupełniać). Jeżeli ekspres ma być funkcjonalny – powinien posiadać dyszę do spieniania mleka, co umożliwi przygotowanie świetnego latte lub delikatnego cappuccino.  

Jeżeli lubimy pić kawę, ale nie przepadamy za czasochłonnym jej przygotowywaniem – ekspres na kapsułki jest urządzeniem właśnie dla nas. To zaawansowane technologicznie kuchenne urządzenie, które w zależności od modelu – umożliwi nam przygotowanie różnych rodzajów kaw za pomocą jednego lub dwóch przycisków, w maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Użytkowanie ciśnieniowego ekspresu automatycznego na kapsułki pozwala nam skrócić procedurę przygotowania kawy do minimum – kawa, którą będziemy zaparzać jest już bowiem zmielona i zamknięta w pakowanych próżniowo kapsułkach, które gwarantują wyjątkowy aromat i najwyższą świeżość napojów. Producenci ekspresów kapsułkowych stale poszerzają ofertę napojów, które można przygotować za pomocą kapsułek. Obecnie, oprócz pysznej kawy, w automatycznych ekspresach można przyrządzić również oryginalne herbaty i sycące czekolady. To pyszna wiadomość dla rodzin, których nie wszyscy członkowie lubią pić kawę lub chcą, bądź muszą okresowo ograniczyć jej spożywanie (np. w okresie ciąży, o czym więcej informacji znajdziecie tutaj:  https://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-kofeina-a-rozwoj-plodu-czyli-picie-kawy-podczas-ciazy,nId,2435084). Ekspresy kapsułkowe są z reguły tańsze niż inne urządzenia ciśnieniowe do przyrządzania kawy, jednak droższa jest ich eksploatacja wynikająca z konieczności zaopatrywania się w odpowiednie (pasujące do danego modelu) kapsułki.

Ekspres Krups – ozdoba kuchni

Współczesne modele ciśnieniowych ekspresów do kawy to nie tylko uniwersalne i funkcjonalne urządzenia, ale również prawdziwe ozdoby kuchni. Na szczególną uwagę zasługują tu ekspresy do kawy Krups, które cechuje elegancki i ponadczasowy wygląd z jednej strony oraz oryginalność i szeroka paleta kolorów z drugiej. Sprzęt tej marki doskonale wpisuje się w kuchnie urządzone w nowoczesnym stylu i harmonijnie wkomponowuje się w kuchnie klasyczne.  Możemy wybierać spośród wielu modeli, o różnych kształtach i kolorach. Ekspres Krups to gwarancja jakości i świetnych parametrów technicznych urządzenia, a kompatybilność z kapsułkami Dolce Gusto zapewnia możliwość przygotowywania mnóstwa rodzajów kaw i nie tylko.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma kawa cappuccino
Makrama

Wersja do druku