Koty są symbolem niezależności i pewnej tajemniczości. Każdy z nas kojarzy powiedzenie, że koty chodzą swoimi drogami i niewątpliwie coś w tym jest – po prostu mają swój koci świat. Każdy kto miał styczność z różnymi zwierzętami domowymi wie, że koty nie są tak łatwe w obejściu jak np. szybko ufające i przywiązujące się do człowieka psy. Dziś zastanowimy się, jak ujarzmić kocią naturę i tym samym oswoić kochającego niezależność kota. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie na Maxandmrau.pl.

Drapieżna natura kota

Kocia natura może sprawiać pewne problemy i jest kilka aspektów, o których należy najbardziej pamiętać. Przede wszystkim koty to wciąż drapieżniki, które mają polowanie we krwi. Nasz wąsacz będzie gonił za różnymi formami ruchu - czy to za piłeczką czy za małymi zwierzętami jak np. insekty. Kolejnym aspektem jest drapanie różnych przedmiotów – to pomaga kotom rozciągać i rozgrzewać mięśnie, a także ostrzyć pazury. Te dwie potrzeby kota są ze sobą powiązane oraz wynikają z jego drapieżną naturą. Jako jego opiekunowie musimy zapewnić mu odpowiednie środowisko by kot mógł te potrzeby spełnić.

„To moje terytorium!”

Koty, podobnie do psów, mają potrzebę zaznaczania swojego terytorium. Wąsacze markują swój teren poprzez ocieranie się o przedmioty, drapanie rzeczy oraz, najbardziej problematyczne, oddawanie moczu. Aby dobrze oswoić kota należy zapewnić mu tak zwaną „strefowość”. Należy pamiętać by nasz pupil miał wyraźnie zaznaczone cztery strefy - strefę zabawy, odpoczynku, karmienia i załatwiania potrzeb fizjologicznych. Dobra organizacja takich rejonów pomoże nam nauczyć kota, by swoje potrzeby fizjologiczne załatwiał w jednym obszarze - np. w kuwecie lub ogrodzie.

Ujarzmianie kociej natury z Maxandmrau.pl

Wbrew pozorom, wychowanie kociego pupila, nie musi być trudne. Jeśli zapewnimy kotu odpowiednie środowisko do zaspokajania jego potrzeb, będziemy kontrolować jego zachowania. I tak, by poradzić sobie z drapieżną stroną naszego podopiecznego, wystarczy zapewnić mu np. odpowiedni drapak i parę kolorowych zabawek, które możemy wybrać z szerokiej gamy sklepu Maxandmrau.pl. By wyznaczyć odpowiednie strefy wystarczy dobrze dobrana kuweta wraz z odpowiednim żwirkiem (również w asortymencie Maxandmrau.pl), do której używania przyzwyczaimy kota. Karma dla kota również nie pozostaje bez znaczenia. Z odpowiednim podejściem oraz akcesoriami wychowanie kota na pewno nie będzie trudne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku