Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Dlatego zadbaj o to, by w kontakcie z drugim człowiekiem nikt nie miał wątpliwości, że stoi przed nim odważny, pewien siebie, zdeterminowany mężczyzna. Kluczem do sukcesu jest kilka prostych zasad komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Zadbaj też o swoją wizytówkę – mocny zapach jak Terre D'Hermes, odpowiednią prezencję i strój.

Wyglądasz dobrze – czujesz się dobrze

Niektórzy rodzą się z naturalną przebojowością i charyzmą. Inni dopiero z czasem uczą się sztuki autoprezentacji i świadomego wpływu na odbiór swojej osoby. W życiu zawodowym i prywatnym nie unikniemy sytuacji stresowych, w których nasza pewność siebie i odwaga jest wręcz niezbędna. Na rozmowie o pracę, negocjacjach z kontrahentem czy podczas wystąpień publicznych mamy tylko chwilę, aby zaciekawić odbiorcę i nadać ton reszcie spotkania.

Już wprowadzenie kilku prostych zasad diametralnie wpływa na wizerunek mężczyzny i postrzeganie go przez postronne osoby. Choć to nie szata zdobi człowieka, to zmiany warto zacząć od najprostszych, kosmetycznych poprawek.

Szata też zdobi człowieka

Każdy z nas czuje się pewniej, jeśli ma na sobie ubrania, w których czuje się dobrze i atrakcyjnie. Uzupełnij garderobę o dobrane do twojej figury i sytuacji ubrania. Choć na co dzień wybierasz styl wygodny, to z pewnością znajdziesz także ubrania eleganckie, o bardziej nowoczesnym, sportowym kroju, które stanowią bezpieczny konsensus między własnym gustem a wymogiem sytuacji.

Postaw także na odpowiednie dodatki. Najważniejszym elementem są dobrze prezentujące się buty. Najlepiej sprawdzi się dobre jakościowo, wygodne obuwie, pasujące do wielu stylizacji. Najważniejsza jednak nie jest ich cena, ale… czystość i zadbanie. Wielu rozmówców zwraca uwagę właśnie na ten element, a brudne, niewypastowane półbuty kojarzy z lenistwem i brakiem dbałości o detale.

Zapach odwagi i pewności siebie - Terre D'Hermes

Moc odpowiednio dobranych perfum jest nie do przecenienia. Nos potrafi w jednej chwili odebrać bodziec i wysłać do mózgu jasny sygnał. To od nas zależy czy komunikat, który samoistnie powstaje w głowie będzie brzmieć „Podrywacz!”, „Bezguście!” czy „Człowiek sukcesu”.

Zapachem, który wspaniale podkreśla pewność siebie mężczyzny jest Terre D'Hermes. Balsamiczna woń wydobędzie z każdego ukryte pokłady siły i charyzmy. Typowo męski zapach cedru, zestawiony z krzemieniem, wetiwerią i pieprzem orzeźwiony został nutą grejpfruta. Udana kombinacja odważnych składników pobudza wyobraźnię, stanowiąc najlepszą wizytówkę silnego mężczyzny.

Postawa, mimika i gesty zwycięzcy

Ostatnie, lecz niemniej ważne, jest zachowanie, gesty, mimika. Drogę ku sztuce autoprezentacji zacznij od prostych ćwiczeń. Pierwszy krok – postawa zwycięzcy. Przed ważnym spotkaniem znajdź dyskretny kąt, w którym możesz czuć się swobodnie. Wyprostuj mocno plecy, lekko zadrzyj głowę i przywołaj swoją wewnętrzna pewność siebie. Wyobraź sobie przebieg spotkania i dąż do jego realizacji. Przestrzegaj podstawowych zasad, jak patrzenie w oczy rozmówcy, pewny chód i wyprostowana pozycja ciała. Nie zapominaj jednak o naturalności, wrodzonych cechach i zachowaniach, ponieważ to właśnie one czynią nas wyjątkowymi i dodają każdemu charakteru.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku