Lekarze alarmują, że picie co najmniej 2 litrów wody dziennie jest niezbędne dla utrzymania dobrego zdrowia. Jak to jednak zrobić, gdy żyjemy na pełnych obrotach — często w rozjazdach — i nie zawsze mamy okazję, by kupić wodę, gdy nam jej zabraknie? Na szczęście możemy skorzystać z butelki Dafi, która nie tylko pomaga dbać o nasze zdrowie i zasobność portfela, ale również o środowisko.

Dlaczego warto filtrować wodę?

Według szacunkowych danych Euromonitoru, do 2021 roku sprzedaż plastikowych butelek osiągnie na świecie 583 mld w skali roku. Zatrważający jest również fakt, że wszechobecny plastik, którego mikrocząsteczki znajdują się coraz częściej w pożywieniu, ma negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną, a nawet może wywoływać nowotwory. Spustoszenie, jakie sieje w środowisku, coraz częściej odbija się na naszym zdrowiu. Niestety, to my sami doprowadzamy do takiej sytuacji, bez zastanowienia kupując chociażby wodę w plastikowych butelkach. A przecież wystarczyłoby korzystać przez cały czas z jednej butelki, wyposażonej w wymienny filtr węglowy, by w efekcie przestać przyczyniać się do ekologicznej katastrofy. Warto wiedzieć, że w plastiku zawarty jest groźny środek chemiczny, który działa na ludzki organizm niczym trucizna. Poliwęglan z bisfenolem A, bo o nim mowa, stosowany jest do tworzenia opakowań, w których przechowywane są produkty spożywcze, w tym woda. Bardzo szybko przedostaje się do zawartości, która przywiera do ścianek plastikowego opakowania. Sklepowa woda butelkowana jest więc szczególnie narażona na skażenie bisfenolem A, a — co za tym idzie — pijąc wodę z plastikowych butelek, możemy odczuć tę pozorną oszczędność na własnym zdrowiu. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy całkowicie przerzucić się na zakup wody w szkle, która nie należy do najtańszych. Przy założeniu, że powinniśmy pić minimum 2 litry wody dziennie, możemy dość szybko odczuć tę zmianę w swoim budżecie i szybko się zniechęcić. O wiele tańszym i łatwiejszym sposobem na zmianę nawyków jest zastąpienie butelkowanej wody ze sklepu, wodą z kranu, przelaną do butelki z filtrem węglowym. Dzięki temu zawsze będziemy mieli dostęp do pitnej, zdrowej wody, zadbamy o środowisko i swoje finanse.

Źródło: Pixabay

Jak działa butelka filtrująca wodę?

Butelka filtrująca wodę w zasadzie z wyglądu nieszczególnie różni się od bidonu sportowego. Wlewamy do niej wodę bezpośrednio z kranu i zakręcamy nakrętką wyposażoną w filtr węglowy. Dzięki temu woda jest filtrowana w momencie, w którym chcemy się jej napić. Butelka Dafi wyposażona jest w wygodny ustnik, który pozwala korzystać z niej, jak ze wspomnianego bidonu sportowego. Filtr węglowy, potrafiący zastąpić 300 półlitrowych butelek wody sklepowej, usuwa z wody kranowej chlor — pozostawiając jednocześnie niezmienioną ilość minerałów, takich jak chociażby magnez, naturalnie występujący w wodzie. Poręczna butelka Dafi wyposażona jest dodatkowo w obrotowy datownik, dzięki któremu można ustawić przybliżoną datę wymiany filtra, by zawsze cieszyć się zdrową i czystą wodą.

Komu przyda się butelka Dafi?

Wbrew pozorom, butelka Dafi nie została wyprodukowana wyłącznie z myślą o sportowcach, choć faktycznie reprezentanci tej grupy korzystają z niej najchętniej. Butelka filtrująca wodę przyda się zarówno zabieganym, będącym ciągle w trasie, w szkole czy na uczelni, ale również tym, którzy lubią dbać o swój portfel i szanują środowisko. Jednym słowem — każdemu, kto tylko chce cieszyć się dobrym zdrowiem, dzięki odpowiedniemu nawadnianiu organizmu. Lekka i poręczna, została wykonana z elastycznego tworzywa, które pozwala wypić wodę do samego końca. Półlitrowa pojemność zapewnia nam zapas wody na przynajmniej 1/4 dnia, dzięki czemu możemy ją ponownie napełnić przy najbliższej okazji, gdy znajdziemy się na stacji benzynowej, w galerii handlowej, szkole czy na uczelni. Butelka Dafi przydaje się zarówno na co dzień, jak również podczas wyjazdów, wakacyjnych pieszych wycieczek górskich czy wylegiwania się na plaży. Wykonany z łupin orzecha kokosowego filtr i poręczna butelka wielokrotnego użytku pozwalają cieszyć nam się czystą wodą niezależnie od miejsca, czasu czy okoliczności, bez względu na to, czy w okolicy znajduje się czynny sklep.

Gdzie kupić butelkę Dafi i ile kosztuje?

Oryginalne butelki filtrujące Dafi, zapewniające najwyższej jakości filtr węglowy i wykonane z atestowanego, wytrzymałego tworzywa, niezawierającego bisfelonu A, dostępne są w sprzedaży internetowej na sklep.dafi.pl, jak również w sprzedaży stacjonarnej — np. w sieci Rossmann. Koszt butelki z filtrem o wydajności 150 litrów wody to ok. 30 zł. Nietrudno przeliczyć, że gdybyśmy mieli kupić 150 litrów wody sklepowej w średniej cenie 1,20 zł za 1 litr, zapłacilibyśmy około 180 zł. Zakup dwupaka filtrów wymiennych to również koszt ok. 30 zł. To oznacza, że zamiast 360 zł wydanych na 300 litrów wody, wydamy jedynie 30 zł.

Źródło: Sklep internetowy Dafi

Producent butelek Dafi udostępnia również możliwość zaprojektowania w kreatorze internetowym własnej, spersonalizowanej butelki, na której może zostać wygrawerowany tekst lub umieszczona grafika. Koszt butelki z indywidualnym projektem, wyposażonej w filtr węglowy to 49,90 zł.

Źródło: Sklep internetowy Dafi

 

 
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

sklep internetowy

Wersja do druku