Wiosenna wycieczka do stolicy to doskonały pomysł. Miasto oferuje wiele atrakcji, które szczególnie o tej porze roku są warte zobaczenia. Można pospacerować po Łazienkach Królewskich, wybrać się na kilka z dostępnych tarasów widokowych lub urządzić sobie rowerową wycieczkę po wiślanych bulwarach.

Nocleg w Warszawie

Przed przyjazdem na kilkudniowy pobyt do Warszawy warto wcześniej znaleźć miejsce do spania i odpoczynku po pełnych wrażeń dniach. Najlepszym miejscem wypadowym będzie centrum miasta. Apartment4you jest jedną z świetnych opcji na wynajęcie komfortowego pokoju na Starówce. Piękne otoczenie oraz wyposażone we wszystkie udogodnienia lokum przyczynią się do tego, że wycieczka będzie na pewno bardzo udana.

Spacer po warszawskich Łazienkach

Zespół pałacowo-parkowy ulokowany w sercu miasta to wspaniałe miejsce na wiosenne spacery. Budząca się do życia przyroda i piękne słoneczne dni sprawiają, że przechadzka po Łazienkach Królewskich staje się wspaniałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Spacer wśród klasycystycznych budowli, np. wytyczoną trasą zegarów słonecznych i źródełek to również okazja do zobaczenia pięknych rzeźb i fontann. Przy okazji pobytu w Łazienkach warto również zajrzeć np. do Starej Oranżerii, przejść się po parku rzeźb na świeżym powietrzu, zobaczyć Amfiteatr czy ogród chiński z pięknym ażurowym mostkiem i orientalną architekturą.

Wynajmij rower i wybierz się na wycieczkę

Warszawskie Veturilo to 366 stacji rozlokowanych po całym mieście, dlatego wypożyczenie oraz zwrot roweru nie stanowi żadnego problemu. Wycieczka miejska na jednośladzie to ciekawy sposób na poznanie stolicy z nieco innej perspektywy. Szczególnie warto podążać trasą wzdłuż prawego brzegu Wisły. Taka forma aktywności z pewnością uprzyjemni czas spędzony w Warszawie, zrelaksuje i pozwoli na odrobinę ruchu.

Punkty widokowe – zobacz panoramę miasta

Jednym z najpopularniejszych miejsc widokowych stolicy jest taras na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki, który czynny jest codziennie od godz. 10:00 do 20:00, szczególnie warto wybrać tam wieczorem. Bilet wstępu to koszt 15-22 zł. Inne punkty, z których doskonale widać dużą część Warszawy to:

  • wieża Muzeum Powstania Warszawskiego – bilet wliczony jest w cenę wejściówki do muzeum,
  • Górka Szczęśliwicka, można na nią wjechać wyciągiem krzesełkowym, już za 5 zł od osoby,
  • dzwonnica Kościoła św. Anny,
  • punkt widokowy przy Bulwarach, przy Wybrzeżu Gdańskim – widać z niego zarówno prawy, jak i lewy brzeg Wisły.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku