Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Nie tylko tutaj śpimy, ale także relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy. Dlatego ważne jest to, aby wystrój tego miejsca był harmonijny, ale i jednocześnie estetyczny, tak by przebywanie w sypialni sprawiało nam przyjemność. Jednym ze sposobów na nadanie sypialni niesamowitego charakteru jest wybór odpowiednich dodatków tekstylnych, w szczególności pościeli. Jak dobrać pościel, by podkreśliła charakter wystroju sypialni?

Najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę wybierając pościel

Pościel powinna być przede wszystkim dopasowana rozmiarem do wymiarów wypełniania. Mniejsza będzie powodować to, że wypełnienie będzie się rolować i zawijać, co może powodować dyskomfort w czasie spania. Zaś w za dużej, wypełnienie będzie się przesuwało.

Przy wyborze pościeli warto postawić na tkaniny naturalne lub jedynie z niewielką domieszką włókien syntetycznych. Jest to ważne z uwagi na to, że tkaniny z naturalnych włókien pozwalają skórze oddychać i zapewniają właściwą regulację temperatury podczas snu. Szczególnie w przypadku pościeli dziecięcej, wybór naturalnych tkanin jest bardzo ważny. Dobrze jest też zwrócić uwagę na zapięcie poszewek – najlepiej by był to kryty zamek z plastikową płaską główką.

Kolory i wzory pościeli – jakie wybrać?

Pościele dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Tak duży wybór sprawia, że często trudno zdecydować się na jeden wzór. Jednak warto kolor czy motyw pościeli dobrać do pozostałych elementów wnętrza, tak by aranżacja tworzyła harmonijne i przytulne pomieszczenie. Jeżeli stawiamy na jednolitą pościel, to najlepiej wybrać taką, która będzie w kolorach ułatwiających wyciszenie się i zaśnięcie. Najlepiej sprawdzą się takie kolory jak fiolet, lilaróż, błękit czy morskie granaty i zielenie.

Jeżeli zaś chodzi o motywy, to w ostatnich latach ponownie tryumfy święcą wzory nawiązujące do Art Deco, czyli wszelkie proste, geometryczne formy. Pościele z takimi motywami można zaleźć na stronie bertax.pl. Innym popularnym motywem są wzory marynistyczne np. granatowo-białe pasy lub pościel z motywem kotwic i lin. Ponadczasowe są również kwiaty, albo klasyczne kraty, które pasują praktycznie do każdego wnętrza.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku