Jeszcze kilkanaście lat temu nie wyobrażano sobie, by polskie przyjęcie weselne mogło się obejść bez zespołu muzycznego grającego na żywo. Dziś jednak nie jest to już wcale takie oczywiste, bowiem na niejednym weselu pojawia się DJ, który zajmuje się doborem repertuaru i zabawianiem gości. Jeśli zatem aktualnie zastanawiacie się nad tym, które z tych rozwiązań lepiej się sprawdzi w Waszym przypadku, już teraz przeczytajcie ten artykuł!

Zespól muzyczny – plusy i minusy

Nie wyobrażają sobie wesela bez klasycznego zespołu ci, dla których liczy się przede wszystkim muzyka na żywo. Oczywiście nie bez znaczenia jest też fakt, że zawsze wśród muzyków znajduje się jedna osoba, która znakomicie zaprasza wszystkich gości do ślubnych zabaw, prowadzi oczepiny i pełni rolę wodzireja. Ponadto mamy w tym przypadku do czynienia także z grą na różnych instrumentach, co na pewno okazuje się być sporym urozmaiceniem. Gdy zespól jest odpowiednio dobrany i bardzo utalentowany, niekiedy może zagrać utwory lepiej niż oryginalni twórcy!

Jednak nie wszystko w przypadku tego rozwiązania można uznać za plus. Wiele grup muzycznych w naszym kraju miewa nadal problemy z utworami anglojęzycznymi a sporo par chciałoby je na swoim weselnym przyjęciu usłyszeć. Ponadto niekiedy okazuje się, że zespół ma opracowanych szereg piosenek, jednak z resztą radzi sobie bardzo średnio (delikatnie mówiąc). W przeważającej większości przypadków grupie muzyków trzeba też więcej zapłacić – to bardzo istotne w przypadku narzeczonych pragnących nie wydać na przyjęcie weselne ogromnych pieniędzy.

DJ-tak czy nie?

Wynajęcie DJ’a na weselne przyjęcie wydaje się być idealnym rozwiązaniem  w przypadku tych, którzy doceniają oryginalne aranżacje swoich ulubionych utworów, nie mamy w tym przypadku najmniejszego problemu także z piosenkami obcojęzycznymi – zagrane może być wszystko. Bywa nierzadko, że DJ jest jednocześnie wodzirejem i zajmuje się zapraszaniem gości do wspólnej zabawy, organizuje oczepiny etc. Podkreślmy także, że w tym przypadku zwykle ponosimy mniejsze koszty.

Jednak są i minusy owego rozwiązania. Nie od dziś wiadomo bowiem, że nie każdy DJ dobrze sobie radzi z byciem mistrzem ceremonii, w takim przypadku istnieje konieczność wynajęcia profesjonalnego wodzireja, który zająłby się zabawianiem gości. Nie mamy również muzyki na żywo. Nie ukrywajmy także, że starszym gościom zwykle zespołu muzyczne zdecydowanie bardziej odpowiadają.

A Wy, kogo wybierzecie?

Jeśli właśnie stoicie przez tą niezmiernie ważną decyzją, jednak nadal miewacie szereg wątpliwości dotyczących tego, czy lepszy będzie klasyczny zespól czy nowoczesny DJ, zapoznajcie się z poradami i wskazówkami przygotowania do ślubu i wesela na: https://www.towesele.pl. Na pewno pomoże Wam to podjąć odpowiednią decyzję!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

organizacja wesela

Wersja do druku