Mięśnie kegla pełnią bardzo istotną rolę dla zdrowia i samopoczucia każdej kobiety. Ich podstawowym zadaniem jest podtrzymywanie na swoim miejscu narządów wewnętrznych zlokalizowanych w podbrzuszu. To jednak nie wszystko! Sprawne mięśnie kegla zapewniają nam także większą satysfakcję seksualną, silniejszy orgazm oraz większą przyjemność podczas współżycia nie tylko dla samej kobiety, ale także dla jej partnera.

Ćwiczenia na mięśnie kegla – gdzie je wykonywać?

Ćwiczenia na mięśnie kegla to najlepsza inwestycja w zdrowie, jakie może podarować sobie każda kobieta. Co jednak najważniejsze, ich trening nie wymaga od nas większego wysiłku, ani nakładów finansowych. Ćwiczenia na mięśnie kegla możemy bowiem wykonywać w dowolnej chwili w domowym zaciszu, w samochodzie, w trakcie zakupów, a nawet w pracy. Ćwiczenia na mięśnie kegla są bowiem dyskretne i niewidoczne dla osób postronnych, a regularne ich wykonywanie pozwala nam także szybko zauważyć rezultaty, zwłaszcza w sferze intymnej naszego życia.

Mięśnie kegla – znajdź je i regularnie trenuj ich napinanie

Zanim jednak rozpoczniemy ćwiczenia na mięśnie kegla, musimy je najpierw zlokalizować i poczuć. Najlepiej to zrobić podczas wizyty w toalecie. Aby uaktywnić mięśnie kegla wystarczy, że podczas opróżniania pęcherza na chwilę zatrzymamy strumień moczu. Za jego trzymanie odpowiadają właśnie napięte mięśnie kegla. W ten sposób wykonałyśmy także pierwsze ćwiczenie. Możemy od czasu do czasu zatrzymywać na chwilę strumień moczu i w ten sposób wykonywać ćwiczenia.

Ćwiczenia na mięśnie kegla nie wymagają od nas specjalnych przygotować i mogą być wykonywanie w dowolnym miejscu. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tym treningiem, ćwiczenia na mięśnie kegla poleca się wykonywać w domowym zaciszu. Kiedy mięśnie dna miednicy nie są jeszcze wyćwiczone, konieczna jest bowiem pełna koncentracja oraz poświęcenie ćwiczeniom większej uwagi.

Kiedy dojdziemy już do wprawy, a nasze mięsnie się wzmocnią, ćwiczenia możemy wykonywać w dowolnym miejscu, także poza domem. Wkrótce ich trenowanie wejdzie nam również w nawyk.

Kulki gejszy w ćwiczeniach na mięśnie kegla

Doskonałą pomocą w wykonywaniu treningów mięśni kegla są także dodatkowe akcesoria, czyli kulki gejszy. Każda kobieta zapewne słyszała o nich co nieco. Dla większości osób kulki gejszy kojarzą się z kobiecym gadżetem erotycznym. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż kulki waginalne zostały specjalnie stworzone do jeszcze lepszego i efektywnego ćwiczenia mięśni kegla.

Kulki gejszy umożliwiają wykonywanie ćwiczeń mięśni kegla także podczas wykonywania codziennych czynności, np. podczas uprawiania sportu, w pracy, podczas odpoczynku i w wielu innych miejscach. Idealnie sprawdzą się więc, jeśli zależy nam na regularnych treningach mięśni kegla, ale mamy problem z pamiętaniem o nich oraz systematycznością.

Gdzie można kupić kulki gejszy do ćwiczeń mięśni kegla? Znaleźć je można np. w Internecie, w sklepach online z akcesoriami dla dorosłych. Dyskretnie zamówimy kulki gejszy na ćwiczenia na mięśnie kegla w Plumbum.com.pl, sklepie internetowym, który posiada ich szeroki wybór.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku