Dobrej jakości tłumaczenie może być potrzebne w wielu sytuacjach, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Dlatego coraz częstszą koniecznością staje się skorzystanie z pomocy profesjonalnego translatora. Gdzie szukać odpowiedniego specjalisty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze tłumacza?
fotolia.com, 166287968 | Autor: ekkasit919

Anglojęzyczne CV, certyfikaty, różnego rodzaju umowy i dokumenty, tłumaczenia stron internetowych, e-maili, tekstów naukowych i prawnych – wszystko to warto zlecić profesjonaliście. Nawet wtedy, gdy nasza umiejętność operowania danym językiem w mowie jest biegła, to większość tego typu treści wymaga nienagannego posługiwania się słowem pisanym i specjalistycznej wiedzy. Również w sytuacjach, w których uważamy, że samodzielnie napiszemy swoje CV czy umowę dla zagranicznego klienta, na końcu warto zlecić ich sprawdzenie doświadczonemu korektorowi. Dlaczego? Ponieważ w każdym z tych przypadków bezbłędnie spisana treść ma ogromne znaczenie!

Liczy się nie tylko znajomość danego języka, ale również wiedza o jego niuansach (którą posiadają przede wszystkim native speakerzy), oraz wybranych dziedzinach, takich jak prawo, ekonomia, przemysł, technika, czy literatura. Szukając właściwego tłumacza, musimy zwrócić uwagę na trzy rzeczy: jego doświadczenie, czas wykonywania zleceń, oraz sposób wyceny. Im bardziej doświadczony tłumacz, tym większe szanse, że miał do czynienia z niszową, specjalistyczną tematyką. Duża liczba klientów świadczy też o tym, że wie, jak odpowiadać na potrzeby osób z różnych branż i dziedzin. W przypadku specjalistycznych tekstów najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie biura, które zatrudnia wielu translatorów specjalizujących się w danej tematyce.

Biuro tłumaczeń online, czyli zamów przekład bez wychodzenia z domu

Ma to znaczenie m.in. wtedy, gdy szukamy specjalistów od tekstów biznesowych, marketingowych, prawniczych, czy do przekładu całych stron internetowych. Drugą ważną kwestią jest czas realizacji tłumaczenia. Im szybciej, tym lepiej, dlatego warto zdecydować się na biuro działające online. Jeżeli szukasz wygodnej platformy, na której zlecisz wykonanie dobrych jakościowo i jednocześnie szybkich przekładów tekstów czy rozmów, zajrzyj na: dogadamycie.pl/jezyki/angielski. Ogromna liczba doświadczonych, anglojęzycznych tłumaczy, specjalizujących się w wielu dziedzinach, przez 24 godziny na dobę przyjmuje zlecenia, wykonując je w rekordowo krótkim czasie.

Ostatnia rzecz, na którą zwracamy uwagę przy wyborze biura tłumaczeń, to korzystna cena. Dlatego na dogadamycie.pl otrzymujesz bezpłatną wycenę swojego zlecenia. Koszt, tak jak w większości profesjonalnych biur tłumaczeń, uzależniony jest tutaj od liczby słów w przesłanym tekście. Powtórzenia i cyfry są eliminowane dzięki stosowaniu nowoczesnego narzędzia CAT, dlatego jakość tekstów jest zawsze bardzo wysoka, a ich cena adekwatna do wykonanej pracy. W związku z tym, zawsze warto sprawdzić, czy wybrane przez nas biuro jest zintegrowane właśnie z tym narzędziem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak dobrze wyglądać w biurze?

Wersja do druku