Keratynowa, na tulejki, laserowa, kanapkowa – to tylko kilka metod przedłużania włosów. Czy zabieg przedłużania włosów niszczy naturalne pasma włosów? Jak powinno się prawidłowo pielęgnować pasma, które zostały doczepione?

Przedłużanie włosów – podstawowe informacje

Wiele kobiet zastanawia się, czy przedłużać włosy. Wątpliwości dotyczą przede wszystkim tego, czy doczepienie dodatkowych pasm nie spowoduje zniszczenia naturalnych. Niektóre panie obawiają się czasochłonnej pielęgnacji doczepionych pasemek. Czy słusznie? Zacznijmy od tego, że wiele zależy zarówno od jakości użytych kosmyków, zdolności osoby, która będzie wykonywała zabieg, jak i wybranej metody.

Aby nie okazało się, że doczepione pasma są widoczne i tym samym uzyskany efekt nie spełnia oczekiwań, najlepiej skorzystać z oferty specjalistów. Oni nie tylko doradzą metodę przedłużenia włosów, biorąc pod uwagę rodzaj i strukturę włosa, lecz także udzielą cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji doczepionych pasm.

Przedłużanie włosów to niszczenie włosów?

Nie, a to dlatego, że współcześnie pracownicy salonów zajmujących się przedłużaniem włosów mają do wyboru naprawdę wiele metod. Przykładowo popularna metoda kanapkowa jest polecana paniom mającym cienkie i rzadkie włosy. Prawidłowo zamocowane silikonowe, transparentne pasma są niewidoczne gołym okiem, a dodatkowo nie obciążają włosów – nie ma obawy, że naturalne pasma zaczną wypadać.

Źródło: www.besthair.pl/pol_m_Wlosy-Keratyna-152.html

Jeżeli chodzi o inne metody przedłużania włosów, to owszem, trzeba pamiętać, że włosy mogą zostać zniszczone. Przykładowo metoda keratynowa polega na doklejaniu pasm przy użyciu specjalnego kleju i wysokiej temperatury. To bardziej inwazyjna metoda niż wspomniana kanapkowa i źle wykonana może zniszczyć naturalne pasma.

Pielęgnacja włosów po zabiegu również ma znaczenie

Kondycja włosów, które zostały poddane zabiegowi przedłużania zależy od wielu czynników. Poza umiejętnościami specjalisty i rodzajem pasemek, mowa również o codziennej pielęgnacji. Szczególnie ważne jest nawilżanie doczepionych pasemek, bo te są pozbawione składników, które otrzymują naturalne pasma. W przypadku niektórych metod przedłużania włosów niezbędne jest też stosowanie specjalnych kosmetyków, a także zwrócenie uwagi na sposób mycia głowy.

Codzienna pielęgnacja włosów to nie tylko mycie, lecz także rozczesywanie pasm. W tym przypadku wykluczone jest stosowanie zwykłej szczotki lub grzebienia. Aby przedłużone pasemka nie zostały wyczesane, niezbędne jest zainteresowanie w specjalną szczotkę.

Tak czy nie dla przedłużania włosów?

Jeżeli marzysz o długich włosach, wcale nie musisz z nich rezygnować – wystarczy tylko, że skonsultujesz się ze specjalistami, a następnie dostosujesz się do ich wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji włosów. Nawet cienkie i łamliwe włosy mogą zostać przedłużone – dobrze dobrana metoda przedłużenia i odpowiednia pielęgnacja nie spowodują, że Twoje naturalne włosy zostaną zniszczone.

Pamiętaj też o wyborze włosów. Słowiańskie, naturalne pasma są mocne i sprawdzają się u Europejek znacznie lepiej niż np. indyjskie.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku