Dresówka to nazwa bardzo popularnej dzianiny, którą najczęściej wykorzystuje się do szycia dziecięcych ubranek. Dresówka jest jednak materiałem lubianym nie tylko przez najmłodszych. Także dorośli docenili bowiem jej walory oraz bardzo często wybierają ubrania szyte właśnie z niej. Czym charakteryzuje się popularna dresówka i co warto z niej uszyć? Sprawdźmy!

Materiał idealny na cały rok – dresówka pętelka i dresówka drapana

Dresówkę możemy zasadniczo podzielić na dwie wersje. Pierwszą z nich jest dresówka pętelka, z której najczęściej szyje się ubrania całoroczne, w tym także lżejsze stroje na wiosnę i lato. Dresówka pętelka jest dzianiną, która idealnie nadaje się na spodnie, sukienki oraz bluzki. Dresówka drapana jest z kolei jej cieplejszą wersją i wykorzystywana jest głównie do szycia ubrań przeznaczonych na chłodniejsze miesiące jesienno-zimowe.

Dresówka jest materiałem bardzo chętnie wybieranym, zarówno przez profesjonalne krawcowe, jak i mamy, które kochają wyczarowywać dla swoich dzieci oryginalne i kolorowe ubrania. Na dziecięce ubrania najczęściej wybieranym rodzajem dresówki jest dresówka drukowana, która zachwyca starszych i młodszych swoją bogatą kolorystyką i różnorodnymi wzorami. Dresówka drukowana jest wprost stworzonym materiałem na dziecięce ubrania.

Jakie ubrania możemy uszyć z dresówki?

Dresówka pętelka i dresówka drukowana to uniwersalne tkaniny, które nadają się do szycia praktycznie każdego rodzaju ubrań. Wykonamy z nich zarówno ubrania dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Dresówka pętelka to materiał, którego zaletą jest to, że nie gniecie się oraz jest rozciągliwy (zwłaszcza wersja z dodatkiem elastanu) i z tego powodu idealnie sprawdzi się na ubrania dla najmłodszych. Zarówno dresówka drukowana, jak i jej wersja jednobarwna, dzięki wysokiej zawartości bawełny, są także materiałami przyjaznymi dla skóry dzieci. Z dresówki pętelki możemy uszyć np. spodenki oraz spodnie na cieplejsze dni, sukienki i spódniczki dla dziewczynek, bluzki oraz koszulki. Jeśli zależy nam na ciekawych wzorach oraz kolorystyce materiału, dobrym wyborem będzie także dresówka drukowana. Z dresówki pętelkowej wykonać możemy także czapeczki dla noworodków i niemowląt.

Jeśli natomiast planujemy uszycie cieplejszych ubrań na jesień lub zimę, wybierzmy dresówkę drapaną. Od spodu posiada ona charakterystyczny meszek, jest więc ciepła, dość gruba oraz bardzo przyjemna w dotyku. Z dresówki drapanej uszyjemy np. ciepłą bluzę na jesień oraz spodnie do chodzenia po domu lub do przedszkola.

Dresówka w Internecie - szeroki wybór i atrakcyjna cena

Jak widać, z dresówki możemy wyczarować mnóstwo ciekawych oraz praktycznych ubrań dla siebie i swoich dzieci. Ogromny wybór wzorów i kolorów dresówki dostępny jest zwłaszcza w internetowych sklepach z tkaninami. Warto więc zapoznać się z ich ofertą oraz zamówić idealny materiał, z którego wyczarujemy wymarzone ubrania. Za kupowaniem tkanin online przemawia jednak nie tylko większy wybór wzorów i kolorów materiałów, ale także to, że dresówka w Pickandcraft.pl kosztuje mniej niż ten sam materiał dostępny w sklepach stacjonarnych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku