Polki kochają AliExpress. Dzięki tej platformie mogą mieć wiele niedostępnych w Polsce produktów, których stosunek ceny do jakości jest świetny. Rzecz dotyczy chociażby azjatyckich kosmetyków. Ale fenomen Aliexpress związany jest przede wszystkim z oszczędzaniem. No właśnie. Czy pamiętamy, że podczas zakupów online za granicą zarabia na nas także bank, który dokonuje wymiany złotych na dolary?

Solidna jakość oraz niskie ceny to najczęstsze powody dla których decydujemy się zamawiać produkty z chińskiego giganta. I czekać na nie nawet do 6 tygodni. Zapominamy jednak o tym, że podczas ekscytujących, transgranicznych zakupów w sieci, zarabia na nas nie tylko chiński dostawca, ale także bank, który wymienia polskie złote na dolary. Jeśli zakupy na AliExpress to dla nas codzienność, lepiej walutę potrzebną do zakupów wymienić w kantorze internetowym, gdzie wymiana jest tańsza.

Wybierz najtańszą wymianę walut online

Wymiana walut online to jedna z tych branż, w której można zauważyć dominację kantorów internetowych nad bankami. I nic dziwnego w tym, skoro wymiana w kantorach online może być tańsza nawet do 8% w stosunku do wymiany w banku. Lepiej o tym pamiętać podczas zakupów na AliExpress i nie pokrywać kosztów opłaty, którą można łatwo zminimalizować.

Jak nie przepłacać podczas zakupów na AliExpress?

Żeby oszczędzać podczas zakupów na AliExpress na opłatach za wymianę waluty wystarczy zarejestrować się w kantorze internetowym, wymienić w nim potrzebną nam kwotę, a następnie przelać na swoje konto walutowe w banku. Ostatni krok to zapłata za zakupy na ALiExpress kartą VISA lub MasterCard dołączoną do konta walutowego. Kliknij tutaj, jeśli chcesz szybko znaleźć najlepsze kursy walut w internecie i przekonać się o tym, jak wiele w ten sposób można zaoszczędzić.

Oszczędzanie z kantorem internetowym

Najcenniejsze sposoby na oszczędzanie to te, które możemy wprowadzić w życie tu i teraz, a związane są z powtarzającymi się kosztami. Przedstawiona przez nas strategia pomaga zapłacić mniej za produkty z zagranicy, bez ponoszenia jakiejkolwiek straty. Minimalizacja opłat za wymianę waluty online powinna być dla nas czymś naturalnym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj ten artykuł: Wymiana walut online? Skorzystaj z kantoru internetowego i oszczędzaj

Podsumowując

Markowe produkty dostępne w Polsce powoli tracą swój rozsądny poziom cenowy. Postawą racjonalną i zrozumiałą jest dążenie przez konsumentów do zakupu produktów z zagranicy, które są i niedrogie, i odpowiednie pod względem jakości. W takim myśleniu łatwo jednak zapomnieć o pozostałych kosztach, które czekają nas podczas transgranicznych zakupów online, np. za przywilej wymiany waluty. Na szczęście w dzisiejszym, cyfrowym świecie mamy możliwość ich łatwego zminimalizowania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku