Miłość i zaufanie to najważniejsze wartości, jakie rodzic może dać dziecku od momentu jego pojawienia się na świecie. Pielęgnowanie więzi w wielu przypadkach pozwala uchronić pociechę przez złym towarzystwem, głupimi pomysłami, nałogami i złymi wyborami. Jednak nie zawsze się tak dzieje. Co zrobić, jeśli widzimy pierwsze symptomy tego, że dziecko zbacza z dobrej drogi?

Jak sprawować skuteczną i dyskretną kontrolę nad swoją pociechą?

W czasach współczesnych mamy coraz mniej czasu dla swoich dzieci. Nawał obowiązków zawodowych, kolejne kredyty do spłacenia, wreszcie chęć rozwoju kariery – to wszystko sprawia, że trudno znaleźć chwile, aby móc dłużej poprzebywać z pociechami. Nie ułatwiają również tego liczne zajęcia szkolne i dodatkowe naszych dzieci oraz ich kontakty towarzyskie. W pewnym wieku – zwykle w okresie dojrzewania - obecność rodzica przegrywa z obecnością atrakcyjnych znajomych, co jest sprawą dość normalną. W natłoku codziennych spraw warto jednak pamiętać o pielęgnowaniu więzi z naszym dzieckiem. Dbajmy o to, aby mieć z nim dobry kontakt i znaleźć dla niego czas, by móc porozmawiać o ważnych kwestiach. Poczucie wzajemnego zaufania i miłości jest najlepszą tarczą na zło tego świata.

Co zrobić, kiedy podejrzewamy dziecko o uzależnienie?

Czasem, pomimo naszych zabiegów i starań o względy dziecka, pociecha daje się zwieść nie zawsze mądrym pomysłom swoich kolegów. Wagary, alkohol lub – co gorsza – narkotyki albo dopalacze mogą mieć swoje poważne konsekwencje i być dopiero początkiem znacznie większych problemów. Nikt z nas przecież nie chce, aby nasze dziecko zmarnowało sobie życie przez nieodpowiednie towarzystwo, fatalne nawyki, złe nałogi i niewłaściwe wybory.

Gdy widzimy, że w naszej relacji z dzieckiem dzieje się coś niedobrego, a ono samo się od nas mocno oddala, pora zareagować. W sytuacji, gdy podejrzewamy, że nasza pociecha wdała się w nieodpowiednią grupę rówieśniczą, nie wraca na czas do domu lub nas okłamuje, warto zainwestować w podsłuch na telefon. Jest to dyskretne oprogramowanie szpiegowskie instalowane w smartfonie dziecka, przez co pozwala mieć wgląd do treści rozmów czy wysyłanych z urządzenia i na urządzenie SMS-ów.

Jak działa podsłuch na telefon?

Podsłuch otoczenia „Spy-Room”, do kupienia na stronie https://sklep.podsluchy24.pl/, ma funkcję nagrywania otoczenia. Za pomocą wysłanego SMS-a w smartfonie dziecka aktywowany jest mikrofon i dyktafon. Sporządzony zapis dźwięków system automatycznie wysyła na zdefiniowanego e-maila, do którego rodzic ma dostęp. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko nie ma pojęcia, że jest podsłuchiwane, więc poczucie bezpieczeństwa i zaufania względem rodzica nie będzie nadszarpnięte, zaś rodzic ma nadzór nad tym, co w wolnej chwili robi jego dziecko i może w porę zareagować, jeśli będą ku temu powody.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku