Zakupy online cieszą się ogromną (i wciąż rosnącą) popularnością, także jeśli chodzi o suplementy diety czy kosmetyki z apteki internetowej. Internauci przekonali się, że to nie tylko wygodna i łatwa forma kupowania, ale także możliwość wyboru z bardzo szerokiej oferty e-aptek. I co najważniejsze – zakupy online w aptece internetowej pozwalają na realne oszczędności. Co najczęściej kupujemy online? Jakie kosmetyki i dermokosmetyki? Dlaczego warto zostać stałym klientem konkretnych aptek internetowych?

Kosmetyki – online znaczy taniej i wygodniej

Badania rynku pokazują, że apteki internetowe mają nie tylko o wiele szerszą ofertę niż apteki stacjonarne, ale także oferują kosmetyki i dermokosmetyki średnio o kilkanaście procent taniej. Jeśli dodamy do tego możliwość odbioru osobistego w placówce stacjonarnej (w modelu click&collect – zrób zakupy online, odbierz w aptece) lub nasze zamówienie przekroczy wartość uprawniającą do darmowej dostawy, wówczas w kieszeni zostają nam realnie zaoszczędzone pieniądze.

Kolejną kwestią jest wygoda. W domowym zaciszu można dokładnie przejrzeć ofertę apteki, zapoznać się ze specyfikacjami produktów, porównać je z innymi preparatami, sprawdzić opinie i rekomendacje innych użytkowników. Co więcej – zamówienie zostanie dostarczone do domu, bez potrzeby jechania do sklepu lub apteki i stania w kolejkach. Zamówienia można składać online w dowolnym dla siebie momencie, nie jesteśmy ograniczeni godzinami otwarcia punktu stacjonarnego.

Dermokosmetyki - apteka internetowa to ich zaufane źródło

Dermokosmetyki to specjalna grupa kosmetyków pielęgnacyjnych. Określane także jako kosmetyki apteczne (https://www.allecco.pl/filter/category,20,kosmetyki), lepiej kupować w aptece stacjonarnej lub internetowej, niż w drogerii lub markecie. Co więcej – często linie kosmetyków przeznaczonych do konkretnych problemów skórnych, np. kosmetyki do leczenia trądziku, dostępne są wyłącznie na aptecznych półkach.

Osoby z problemami skórnymi, jak np. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik, z nadmierną suchością skóry i te zmagające się z problemami skóry naczynkowej zwykle sięgają po dermokosmetyki. Apteka internetowa oferuje bardzo szeroki wybór kosmetyków leczniczych, często znacznie szerszy niż apteki stacjonarne. Co więcej, przed ekranem komputera można dokładnie przeanalizować skład preparatów, przeczytać opinie i rekomendacje innych Internautów, porównać oferty. Wiele produktów (np. dermokosmetyki na trądzik) można kupić o wiele taniej robiąc zakupy online, do tego zamówienie zostanie dostarczone do domu lub można je osobiście odebrać w placówce stacjonarnej.

Kosmetyki do włosów, do twarzy, do ciała – co najczęściej kupujemy online?

W aptekach internetowych najczęściej (oprócz dermokosmetyków) kupujemy kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twarzy (np. płyny micelarne, kremy do twarzy na dzień i na noc, toniki do demakijażu), kosmetyki do pielęgnacji całego ciała (specjalistyczne balsamy, peelingi do ciała), kosmetyki do rąk i dłoni czy specjalistyczne szampony. Badania pokazują, że zamawiający często w taki sposób kompletują zamówienie, aby przekroczyć próg darmowej dostawy oferowany w konkretnej aptece. W tym celu dorzucają do zamówień drobne produkty, wśród których najczęściej można znaleźć kosmetyki do rąk i dłoni, kremy do stóp czy pomadki ochronne do ust.

Warto stać się stałym klientem konkretnych aptek internetowych i śledzić rabaty, jakie oferują. Jako stały subskrybent po zapisie na newsletter możemy otrzymać kupony na darmową dostawę. W ten sposób nie przegapimy także obniżek cen na konkretne linie kosmetyków. Atrakcyjne jest także kupowanie w wielopakach lub zestawach promocyjnych – kupując więcej produktów nie tylko mamy szansę na znacznie niższą cenę, ale także gwarantujemy sobie darmową dostawę. Apteka internetowa to także świetne miejsce na zakupy prezentów. Kosmetyki zapakowane w estetyczne zestawy są dostępne w niższych cenach niemal na każdą okazję.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Najnowsze kosmetyki

Wersja do druku