Marzysz o tym, aby otworzyć własną kawiarnię? Jeśli tak, to na pewno jesteś świadoma tego, jak wysokie koszty są takiego przedsięwzięcia. I nie chodzi tu tylko o sam fakt kupna lokalu czy jego wynajęcia, ale o utrzymanie takiego miejsca, opłacenie pracowników, czynszu, rachunków oraz podatków od firmy. Wiąże się to z ogromnymi wydatkami oraz koniecznością odpowiedniej reklamy. Wszystko zależy tez gdzie mieszkasz, albo gdzie zamierzasz otworzyć taki lokal. Warto te kwestie przemyśleć i wybrać dobra lokalizację, aby nie brakowało klientów.


Kiedy już masz przygotowane dokumenty do kupna lokalu oraz wiesz, że niebawem będzie on należał do Ciebie, warto pomyśleć, jaki styl będzie najlepszy do kawiarni. Pamiętaj jednak, że ma on przypaść nie tylko tobie do gustu, ale przede wszystkim klientom. Jeśli nie masz kompletnie pomysłu lub nie możesz się zdecydować, możesz przejść się wśród przechodniów i zrobić ankietę oraz co nieco się dopytać, gdzie chcieliby siedzieć, jak takie wnętrze powinno wyglądać oraz co powinno być w nim podawane. Jest to doskonałe wyjście, ponieważ nie tylko zyskasz inspirację na swoją kawiarnię, ale także przy okazji zrobisz reklamę, ponieważ każdy przechodzień będzie wiedział, że otwierasz jakiś lokal.

Przytulnie po amerykańsku

Bardzo często w serialach amerykańskich typy np. Przyjaciele, można zobaczyć bardzo przytulne wnętrza, urządzone tak, aby można było usiąść wygodnie z przyjaciółmi, wypić kawę, herbatę czy czekoladę. Jeśli podobają ci się takie wnętrza, to możesz jak najbardziej zmierzać w tym kierunku, zwłaszcza dlatego, że w Polsce jest relatywnie mało tego typu knajp. Warto zacząć od ścian, a konkretnie od ich wytapetowania wzorem w cegły lub ściągnięciem tynku, który odsłoni prawdziwe cegły – jeśli budynek został z nich postawiony. Opcjonalnie dobrym wyjściem jest kupno gotowych pociętych cegieł w cienkie plasterki, które nakleja się na przygotowanej ścianie. Dlaczego cegły? Najczęściej wszelkie knajpy w amerykańskim stylu oraz stare domy, za ozdobę na ścianach miały cegły. Warto zachować także lekki półcień w pomieszczeniu, co nada mu charakteru.

Umeblowanie kawiarni

W przypadku umeblowania, warto pomyśleć zarówno o tych, którzy przychodzą sami, ja i o tych, którzy odwiedzają kawiarnię w większych grupach. Dlatego, przydadzą się krzesła barowe, które nie tylko będą się świetnie prezentować, ale będą też wygodne. Przy stolikach warto pomyśleć o hokerach, w stylu Elizabeth o miękkim i aksamitnym obiciu. Bardzo dobrze będzie się też prezentować pikowana sofa z wygodnym obiciem i garbem po jednej stronie. Według ekspertów z https://kdcmeble.com/, decydując się na tego typu meble, należy szukać sprawdzonych producentów, żeby były nie tylko trwałe i wykonane z najlepszych materiałów, ale także zostały dowiezione na czas.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku