Rejsy już dawno przestały być kojarzone z formą wypoczynku zarezerwowaną wyłącznie dla elit finansowych. Stały się powszechnie dostępne dla każdego, a zwolennicy aktywnego spędzania czasu błyskawicznie rozsmakowali się w wakacjach pod żaglami. Wątpliwości pojawiają się jednak zwykle po założeniu rodziny. Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy się bowiem zastanawiać, czy rejsy są dobrym (czyt. bezpiecznym) pomysłem na urlop?

Rejsy – jaki kierunek wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że rejsy mogą być wspaniałym pomysłem na rodzinne wakacje, jednak wszystko musi być odpowiednio zaplanowane i przemyślane. - Na początek, na pewno nie ma co porywać się na męczącą wyprawę po dalekich morzach poprzedzoną zwykle długimi godzinami spędzonymi w samolocie, ponieważ dla dziecka będzie to po prostu męczące. Lepiej wybrać pobliski Adriatyk i żeglugę po spokojnych wodach z gwarantowaną piękną pogodą w pakiecie. Dodatkowym atutem rejsu po Chorwacji jest doskonała infrastruktura turystyczna, dzięki czemu nie będziemy narzekać na brak dodatkowych atrakcji i dobrej kuchni - radzi przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, oferującego m.in. rejsy rodzinne.

Bezpieczeństwo na pokładzie

Tym, co często spędza sen z powiek rodzicom planującym wakacje pod żaglami jest bezpieczeństwo na pokładzie. Zastanawiają się oni, czy dziecko nie będzie podczas rejsu narażone na ryzyko wypadnięcia z burtę lub co się stanie, kiedy maluch nagle zachoruje. Jeśli chodzi o tę pierwszą kwestię, to wbrew ogólnemu wrażeniu niebezpieczeństwo nie jest wcale takie duże. Wystarczy zachować podstawowe środki ostrożności i poświęcić dziecku odpowiednią ilość uwagi, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku. Natomiast co do ryzyka zachorowania, to jest ono takie samo, jak w przypadku każdej innej formy spędzania wakacji. Na jachcie znajduje się oczywiście apteczka pierwszej pomocy, a w razie potrzeby rejs można przerwać, by pasażerowie mogli skorzystać z pomocy lekarza portowym miasteczku.

Atrakcje w czasie rejsu

Rejsy wakacyjne obfitują w atrakcje dedykowane osobom w każdym wieku i o zróżnicowanych upodobaniach. Można oczywiście podziwiać mijane krajobrazy wylegując się na pokładzie ze szklaneczką zimnego napoju w ręku, jednak na tym możliwości się nie wyczerpują. Rejsy to wymarzona okazja do spróbowania różnych sportów wodnych, takich jak narciarstwo wodne, nurkowanie, kitesurfing, windsurfing, paralotniarstwo czy rafting. Praktycznie w każdym przybrzeżnym miasteczku znajdziemy liczne szkółki i wykwalifikowanych instruktorów, którzy pomogą nam stawiać pierwsze kroki w wybranej dyscyplinie. A kiedy już zmęczymy się aktywnością ruchową, doskonałym pomysłem będzie spacer wąskimi, portowymi uliczkami, obserwacja życia mieszkańców, odwiedzenie lokalnych kawiarni czy degustacja regionalnych potraw.

Rejsy i wspólna przygoda

Rejsy rodzinne to idealny pomysł na wspólne przeżycie niezapomnianych chwil i zacieśnienie więzi międzyludzkich. Wspaniała zabawa na pokładzie i na lądzie i mnóstwo śmiechu, a wszystko to okraszone odrobiną adrenaliny zaowocują wspomnieniami, które jeszcze przez długie miesiące każdy uczestnik takiego rejsu będzie wspominał z rozrzewnieniem.

Początek nowej pasji?

Wakacyjny rejs jachtem może się stać początkiem wielkiej miłości do żeglarstwa i pasji, która będzie wspólnie kultywowana przez lata. Jest to szczególnie istotne w przypadku najmłodszych uczestników, gdyż, jak informuje pracownik serwisu Rejsomat.pl, specyfika życia na pokładzie wymusza na dziecku określone postawy i kształtuje cechy charakteru. Staje się ono bardziej odpowiedzialne, uczy się działać w grupie i radzić sobie w trudnych sytuacjach. A wszystkie te wartości mogą się okazać niezmiernie przydatne w przyszłym dorosłym życiu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku