Posiadaczki naturalnie pięknych rzęs przyciągają zazdrosne spojrzenia. Większość kobiet musi starannie dobierać produkty pielęgnacyjne i korzystać z zabiegów kosmetycznych, aby podkreślić swoje spojrzenie. Przy okazji część z nich popełnia błędy, które osłabiać rzęsy. Sprawdź, czy przypadkiem też nie masz tych grzeszków na sumieniu.

Rzęsy to bardzo delikatne włosy, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Najważniejsze jest stałe odżywianie i kontrolowanie poziomu nawilżenia cebulek, z których wyrastają rzęsy. Jeśli cebulki będą mocne, nie będziemy mieć problemu z wypadającymi, łamliwymi lub przerzedzonymi rzęsami. Jest również kilka błędów, których warto unikać w codziennych zmaganiach o piękne rzęsy.

Pomijanie demakijażu

Czasami trudno jest zmotywować się do zmycia makijażu, zwłaszcza gdy po męczącym dniu najchętniej wtuliłybyśmy się w poduszkę. Lenistwo w tej kwestii nie jest wskazane. Niezmycie makijażu to prosta recepta na stan zapalny i osłabienie rzęs. To właśnie nocą te delikatne włoski mają czas na regenerację, którą utrudnia zalegająca na rzęsach warstwa maskary.

Rezygnowanie z odżywki

Pielęgnacja rzęs jest bardzo ważna. Wystarczy odżywka do rzęs o dobrze skomponowanym składzie, żeby dostarczyć wprost do cebulek rzęs niezbędne składniki odżywcze. Wzmocnienie, regeneracja i odżywianie to kluczowe działania, które przybliżają nas do celu. Piękne rzęsy nie pojawią się znikąd – trzeba o nie zawalczyć, skuteczną i systematyczną pielęgnacją.

Używanie zalotki na maskarę

Zalotka sama w sobie nie jest dobrym rozwiązaniem, choć używana sporadycznie i prawidłowo pozwala uzyskać pięknie podkręcone rzęsy. Ważne jest jednak, że należy jej używać wyłącznie na niepomalowane rzęsy! Wiele kobiet zapomina o tej zasadzie i naraża swoje rzęsy na łamanie, sklejanie i wyrywanie, ściskając je zalotką dopiero po nałożeniu maskary.

Malowanie starym tuszem

Rzadko sprawdzamy terminy przydatności kosmetyków do makijażu. Niektórzy w ogóle nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet maskara ma swoją datę ważności – standardowo są to 3 miesiące, chyba że producent powiedział inaczej. Świeżość maskary ma nie tylko wpływ na łatwość aplikacji i efekty, ale również na bezpieczeństwo. Przeterminowany tusz może zaszkodzić rzęsom.

Nadużywanie przedłużania

Zabiegi kosmetyczne na rzęsy są coraz popularniejsze. Niemal w każdym salonie możemy wykonać hennę na rzęsy, lifting lub przedłużanie. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku warto uważać, ponieważ niedopasowanie ilości i długości sztucznych rzęs do naturalnego kształtu oka to prosta


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku