Grzybica układu pokarmowego może dotknąć każdego, kto przyjmuje antybiotyki. Brak stosowania probiotyków lub zbyt długie przyjmowanie leków przeciwbakteryjnych może spowodować, że w jelitach zabraknie dobroczynnej flory bakteryjnej. W takim przypadku może dojść do rozwoju kandydozy.


Kandydoza układu pokarmowego - co o niej świadczy?

Zdiagnozowanie grzybicy układu pokarmowego niekiedy zajmuje wiele miesięcy, gdyż kandydoza nie wywołuje charakterystycznych objawów. Po zażywaniu antybiotyku objawy zakażania grzybami mogą pojawić się od razu bądź dopiero za kilka tygodni. Grzybica przewodu pokarmowego może być przez to mylona z objawami zatrucia, nadkwasoty czy nawet nadwyrężenia mięśni.

Kandydoza układu pokarmowego może wywołać:

- krwawienia błony śluzowej przełyku,

- nadżerki błony śluzowej żołądka,

- ból żołądka,

- biegunkę,

- zaparcia,

- nudności,

- zgagę,

- nadmierne gazy,

- drażliwość i męczliwość,

- niepohamowany apetyt na słodycze,

- wahania wagi ciała,

- przykry zapach z ust,

- problemy z hemoroidami.

Wśród mniej typowych objawów kandydozy układu pokarmowego znajdują się: bóle pleców w okolicy łopatek, bóle kręgosłupa, bóle zamostkowe i dyskomfort w czasie przełykania. Ponadto u chorych na grzybicę układu pokarmowego zaostrzają się inne problemy zdrowotne, na przykład astma i nietolerancje pokarmowe. Więcej na temat grzybicy przewodu pokarmowego można przeczytać na https://inventfarm.pl/blog/.

Grzybica czy zakażenie pasożytnicze?

Jeżeli w ostatnim czasie nie stosowało się antybiotyków, a problemy z układem pokarmowym i inne objawy są niejednoznaczne, być może kłopoty ze zdrowiem wynikają z zakażenia pasożytniczego. W takim przypadku można zastosować bezpieczne zioła oczyszczające organizm z pasożytów. Dzięki nim z przewodu pokarmowego usuwane są owsiki, lamblie, glisty, a także inne organizmy, których obecność w jelitach jest szkodliwa dla człowieka.

 

Jak oczyścić organizm z pasożytów? W tym celu powinno się przez kilka dni stosować mieszanki ziołowe w dawkach zaleconych przez zielarza. Kurację można powtarzać profilaktycznie co kilka miesięcy. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla osób dorosłych, jak i dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, jak pozbyć się pasożytów u dzieci - zwłaszcza u maluchów, które uczęszczają do przedszkola lub żłobka. Ziołowe mieszkanki są bezpieczne nawet dla kilkulatków, gdyż nie powodują biegunek, zaparć ani innych problemów z brzuszkiem.

 

Więcej informacji o tym, jak pozbyć się pasożytów z organizmu można znaleźć w Internecie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zio?a w doniczkach

Wersja do druku