Dla wielu osób zakup własnego mieszkania jest spełnieniem marzeń i realizacją wieloletnich oszczędności. Każdy chce, aby jego wnętrza prezentowały się atrakcyjnie i mógł w nich miło spędzać czas. Na aranżację pomieszczeń przeznacza się często bardzo znaczne sumy. Wiele wysiłku wkładamy w skompletowanie całego wyposażenia. W przypadku kuchni każdy chce, aby była jak najbardziej funkcjonalna i czasami zaniedbuje jej wygląd. Takie dodatki jak zegar ścienny czy eleganckie uchwyty na papier będą doskonałym uzupełnieniem jej wystroju. Warto skorzystać z kilku propozycji, aby nasza kuchnia prezentowała się jeszcze lepiej.

Uśmiechnięta kobieta i mężczyzna gotują wspólnie w stylowo urządzonej kuchni

Zadbaj o ściany

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu i staramy się, aby jego wystrój był dopiero na ostatni guzik. W wielu polskich kuchniach straszą puste ściany pozbawione wszelkich ozdób. Gustowny zegar ścienny będzie doskonałym dodatkiem o praktycznym charakterze. Oferta modeli dostępnych na rynku jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku nowoczesnej kuchni dobrym wyborem będzie designerski zegar ścienny z wyświetlaczem. Do bardziej klasycznych wnętrz warto postawić na tradycyjne zegary ścienne ze wskazówkami. Dobrze sprawdzić, czy wybrany model posiada wbudowany budzik lub minutnik, który może być pomocny w kontrolowaniu czasu przygotowywanych potraw. Oryginalną ozdobą ściany w każdej kuchni z pewnością będzie spersonalizowany kalendarz. Zamówienie takiego nie będzie dużym wydatkiem, a możliwość wyboru własnych zdjęć nada mu wyjątkowego charakteru. Uzupełnieniem wystroju ścian może być kilka stylowych obrazów lub w przypadku nowoczesnych wnętrz, parę plakatów z ulubionych filmów.

Stylowe akcesoria

Oryginalne zegary ścienne były praktyczną ozdobą kuchennych murów, warto jednak zadbać także o inne stylowe dodatki. Niezbędne akcesoria, nie muszą być tylko funkcjonalne, ale również gustowne. Ich wygląd warto dopasować do koloru mebli lub dużych sprzętów takich jak kuchenka czy lodówka. W przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na modny w ostatnim czasie dla wyposażenia odcień inox, gustownym dodatkiem będą stalowe wieszaki i uchwyt na ręcznik kuchenny. Warto połączyć dekoracje z praktycznymi rozwiązaniami, ciekawym pomysłem są taśmy magnetyczne wieszane nad blatem. Dzięki nim noże i inne narzędzia zawsze będą na wyciągnięcie ręki. Warto włożyć nieco wysiłku w poszukiwanie pozostałych akcesoriów o ciekawym wyglądzie. Standardowy chlebak czy toster w stylowej kuchni będą przyciągały spojrzenia każdego.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku