Przechadzając się po ulicy nietrudno zauważyć futrzane breloki przy kobiecych torbach. Skąd wziął się ten fenomen? Dlaczego zdobimy torebki słodkimi pluszakami?

Dlaczego futrzane breloki stały się tak modne?

Sprawcą całego zamieszania jest Karl Lagerferd. W 2013 r. marka Fendi poprosiła go stworzenie dodatku do zimowej kolekcji torebek. Tak powstał Karlito – futrzany breloczek, który przedstawia samego… Karla Lagerferda. Nie trzeba było długo czekać, aby trend podchwyciły inne marki. Nikt nie chciał jednak dosłownie kopiować słynnego Karla, dlatego jego miejsce zajęły futrzane misie, króliczki i kotki.

Nowy sposób na personalizację i zyskanie sympatii klientów

Zaskakująca popularność breloków do torebek to efekt potrzeby wyróżnienia się z tłumu. Sama torebka to już za mało – trzeba ozdobić ją efektownym brelokiem - to on czyni ją niepowtarzalną.   Brelok jest też dobrym sposobem na to, by na nowo polubić torebkę schowaną na dnie szafy. Po przypięciu breloka wygląda jak nowa!

To wciąż nie wszystkie powody, za które kochamy breloki. Niektóre modele są tak urocze, że po prostu nie można przejść obok nich obojętnie! Czasem nosimy je też w nadziei, że przyniosą nam szczęście albo dlatego, że spodobała nam się historia, jaką wykreowała wokół nich marka. Z tej strategii cały czas korzysta Fendi. Ich breloki występują w zabawnych filmach, które są następnie publikowane na ich oficjalnym kanale na YouTube i Instagramie.

Jaki brelok wybrać?

Wszystko zależy od rozmiarów torebki, jaką planujesz ozdobić brelokiem - ozdoba nie powinna jej przytłaczać. Jeśli torebka jest niewielka, lepiej zdecyduj się na mniejszy brelok albo zawieszkę – ich też nie brakuje na rynku.

Wygląd breloka to bardzo indywidualna kwestia. Najbezpieczniejszym wyborem jest klasyczny jednokolorowy futrzak. Breloki przyjmują jednak rozmaite kształty – może przypominać zwierzątko, dinozaura albo po prostu być bliżej niezidentyfikowaną kulką z uszami. Poszaleć można też z kolorem – podobnie jak obszycia na płaszczach i czapki, futrzane breloki przyjmują w tym sezonie niezwykle nasycone barwy, czego dowodem jest aktualna oferta polskiej marki Futrakaribu.pl.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku