Drewno to ponadczasowy materiał do wyrobu ogrodowych mebli, elementów architektury i dodatków. Nie tylko stół z drewna wytrzyma wiele sezonów i zachowa ponadczasową klasę – warto też zainwestować w drewniane pergole, place zabaw, domki na narzędzia, karmniki i dekoracje. Tylko gdzie kupić drewniane wyposażenie ogrodu, aby nie wydać fortuny, a sprzęt był solidny i ładny?

Gdzie kupić wyposażenie ogrodu?

Wybór zależy od zasobności portfela. Możemy wybrać się do galerii wnętrz, aby rozejrzeć się za letnią kolekcją mebli i dodatków do ogrodu. Jednak metka od designera kosztuje. Wkład finansowy jest wtedy najwyższy, ale wyposażenie ogrodu na pewno będzie odpowiadało najwyższym standardom estetyki. Drugim, wcale nie gorszym, ale bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, jest wybór marketów budowlanych. Tam warto poczekać na posezonowe obniżki, gdzie upusty sięgają nawet pięćdziesięciu, czasem siedemdziesięciu procent.

Jeśli planujesz zakup sprzętu do ogrodu latem lub jesienią, możesz wybrać sklepy internetowe z produktami budowlanymi. Tam ceny utrzymują się na jednym poziomie przez cały rok i można upolować dodatkową zniżkę. Zaletą internetowych zakupów jest też to, że sprzęty ogrodowe dostarczą do twoich drzwi i nie musisz się martwić transportem. Sprawdź, gdzie kupić wyposażenie ogrodu w korzystnej cenie i z darmową dostawą.

Drewniany asortyment w ogrodzie

Wybrać stół z plastiku czy drewna? Wybór jest oczywisty – drewniane stoły, krzesła, leżaki i leżanki nie wyjdą z mody. Dobierając do nich dodatki, takie jak poduchy i pokrowce, co roku możesz mieć inny styl wyposażenia w ogrodzie – w jednym sezonie będzie zachwycał prowansalskim, w kolejnym angielskim klimatem. Drewniany asortyment to nie tylko meble, ale też dodatki. Hitem ostatnich lat są domki dla owadów. Budki pozwolą zagościć się w Twoim ogrodzie pszczołom, które zapylają kwiaty i owoce – dzięki nim możesz liczyć na bujnie kwitnące kwiaty i obfite plony.

Drewniane płotki i palisady umożliwiają odgrodzenie od siebie fragmentów działki przeznaczonych na przykład na chodnik i trawnik. Dodatkowo wprowadzają przyjemny klimat do otoczenia domu. Nie zapomnij o szopach na narzędzia, w których możesz bezpiecznie przechowywać ogrodowy sprzęt.

Zalety drewna w ogrodzie

Drewno jest materiałem ponadczasowym, które nie wychodzi z mody. Jest pozyskiwane z natury, więc idealnie pasuje do zieleni ogrodowej. Impregnując drewniane pergole czy płoty, zapewnisz im wieloletnią trwałość. Warto używać impregnatów chroniących przed korozją biologiczną – pleśnią, kornikami, parceniem, wpływem promieni ultrafioletowych. Drewniane ławki czy huśtawki możesz też łatwo odnowić, malując ich powierzchnię farbą lub lakierując ją.

Do ozdabiania drewna możesz wybrać szereg środków – bejce, lakierobejce, lakiery, emalie, impregnaty i impregnaty techniczne. Każdy z tych środków różni się właściwościami. Niektóre tylko barwią, inne dodatkowo lub jedynie chronią malowaną powierzchnię. Przed zakupem koniecznie zorientuj się, jakie dany preparat zapewnia właściwości, abyś mógł się cieszyć pięknym wyposażeniem ogrodu przez wiele lat!
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma Metka Łososiowa

Wersja do druku