Nigdy nie osiągnęłaś pełnej satysfakcji seksualnej? Nie wiesz co to znaczy rozkosz wynikająca ze zbliżeń? Być może Twoim problemem jest anorgazmia – chorobliwy brak orgazmów. Dowiedz się jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy i jak im zaradzić.

Dlaczego nigdy nie miałam orgazmu?

Przyczyn anorgazmii jest wiele. Można je podzielić na: fizjologiczne i fizjologiczne.

Anorgazmia o podłożu fizjologicznym może być wynikiem między innymi wad wrodzonych oraz uszkodzeń mechanicznych. Wpływ na brak orgazmu mogą mieć również wszelakie zaburzenia hormonalne, z zespołem policystycznych jajników na czele. Niekiedy do niemożności osiągnięcia orgazmów przyczyniać się może nawet terapia antykoncepcyjna.

Anorgazmia o podłożu psychologicznym uwarunkowana jest przez naszą psychikę i może wynikać z nieakceptacji partnera lub braku więzi emocjonalnej. Bardzo często pojawia się również w wyniku traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa.

Zdecydowanie częściej spotykamy się z anorgazmią o podłożu fizjologicznym. Szacuje się, że aż 20% kobiet może mieć problemy z osiągnięciem orgazmu.

Brak orgazmu – konsekwencje i zagrożenia
Niemożność osiągnięcia orgazmu ma bardzo często ogromny wpływ na naszą relację z partnerem. Czujemy się niezadowolone, niespełnione, a nasze libido jest bliskie zeru. Seks odgrywa coraz mniejszą rolę w naszym związku, co przekłada się na liczne kłótnie, brak namiętności i czułości.

Anorgazmię trzeba leczyć. Nie tylko po to, by „ratować” związek. Wszakże, prowadzi ona także do zaburzeń o charakterze somatycznym, a konkretniej – do przerostu w mięśniowej części szynki macicy i do przerostu tkanki łącznej przymacicza.

Jak leczyć brak orgazmu?
Na całe szczęście, medycyna zna wiele rozwiązań, które pozwalają wyleczyć anorgazmię. Stosowane metody są rzecz jasna zależne przede wszystkim od postawionej diagnozy (przyczyny braku orgazmu).

Do najczęściej zaliczanych rozwiązań zaliczamy między innymi:

  • Terapię hormonalną
  • Psychoterapię
  • Ćwiczenia treningowo-masturbacyjne

Coraz skuteczniejsza okazuje się również medycyna niekonwencjonalna.

Ostatnimi czasy, prawdziwym hitem w leczeniu anorgazmii, braku libido i suchości pochwy jest Femin Plus – produkt, który stanowi kompleksowe wsparcie dla sfery seksualnej każdej kobiety. Nawet jeśli nie masz żadnych problemów tej natury, suplementując Femin Plus możesz spotęgować swoje doznania seksualne i wydłużyć orgazmy.

Femin Plus jest naturalną kompozycją następujących składników: l-Argininy HCI, ekstraktu z liści Damiany, ekstraktu z nasion kozieradki pospolitej, ekstraktu z pieprzu czarnego, ekstraktu z korzenia żeń-szenia, ekstraktu z korzenia lukrecji gładkiej, ekstraktu z korzenia maca, ekstraktu z liści miłorzębu dwuklapowego, cynku, ekstraktu z nasion kakaowca, witaminy B6 oraz witaminy E.

Femin Plus nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jego stosowanie jest w pełni bezpieczne. Działa niezwykle szybko i jest rekomendowany przez wielu seksuologów oraz ginekologów.

Więcej o Femin Plus znajdą Państwo tutaj.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku