Korzystanie z basenu znajdującego się w ogrodzie daje gwarancję doskonałej zabawy dla całej rodziny, szczególnie podczas upalnego lata. Jednak, by móc cieszyć się czystą wodą oraz całkowicie bezpieczną kąpielą, warto już zawczasu zaopatrzyć się w profesjonalny filtr do basenu. To niewielkie urządzenie posiada szereg korzyści, dlatego też stało się nieodłącznym elementem każdego posiadacza basenu w swoim ogrodzie.

Jakie filtry do basenu warto wybrać?

Współcześnie filtrów do basenu jest wiele, jednak nie każdy z nich daje gwarancję niezawodności. Warto więc wiedzieć, że odpowiednią filtrację zapewniają tylko te urządzenia, które są w stanie dokonać cyrkulacji całej wody znajdującej się w basenie co najmniej 4 razy w ciągu jednej doby (choć najlepsze urządzenia mogą dokonać tego aż 6 razy w ciągu 24 godzin). Korzyści wynikające z korzystania filtrów do basenu jest wiele, a do największych z nich zaliczyć można wychwytywanie zarówno włosów, jak i innych zanieczyszczeń pływających w wodzie. Dzięki temu posiadacz basenu otrzymuje gwarancję, że wszystkie niechciane nieczystości zostaną skutecznie usunięte, tak, by domownicy mogli cieszyć się czystą i przejrzystą wodą każdego dnia.

Tego typu zanieczyszczeń może zebrać się całkiem dużo, dlatego też  filtr do basenu ogrodowego, a dokładniej do pompy basenowej, należy raz na jakiś czas dokładnie przepłukać, tak, by mógł działać on w pełni niezawodnie. Pompa filtrująca jest doskonałym połączeniem mocy pompy oraz funkcjonalności basenowych filtrów. To niewielkie urządzenie może w sposób całkowicie samodzielny odpowiadać za cyrkulację wody znajdującej się w basenie oraz wychwytywać wszelkie niechciane zanieczyszczenia.

Warto również wiedzieć, że elektryczne pompy filtrujące przeznaczone do basenów charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością oraz solidnością wykonania, a dzięki wbudowanemu timerowi dają również możliwość ustalania czasu pracy, który będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami oraz potrzebami.

Szeroka oferta funkcjonalnych filtrów

W naszym sklepie znajdziesz więc szeroką ofertę praktycznych akcesoriów przeznaczonych do basenu, w tym również pompę filtrującą Bestway 1 249 I/h 58381 wraz z praktycznym filtrem do basenu. Tego typu pompy filtrują wodę usuwając wszelkie zanieczyszczenia, wykorzystując przy tym wydajność 1 249 litrów na godzinę. Warto jednak zaznaczyć, że w trakcie pracy tego typu urządzeń nie należy korzystać z basenu. Nabywając niniejsze urządzenie otrzymasz je w pakiecie z filtrem kartuszowym, który należy regularnie płukać pod bieżącą wodą, by móc utrzymać go w odpowiedniej czystości. Pompa ta doskonale odnajdzie się w przypadku basenów, których pojemność wynosi od 1 100 do 8 300 litrów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku