Jedną z najpowszechniejszych form celebrowania święta zakochanych jest zabranie swojej drugiej połówki do kina na film o tematyce miłosnej. W najbliższe walentynki na dużym ekranie będzie można obejrzeć „Plan B” (komedię dramatyczną w reżyserii Kingi Dębskiej) i „Pełnię życia” – brytyjski dramat biograficzny Andy’ego Serkisa. Zadowoleni będą również amatorzy książek autorstwa E.L. James, bowiem w lutym do kin wchodzi adaptacja ostatniej części trylogii o Christianie Grey'u.

Walentynki są międzynarodowym świętem zakochanym, obchodzonym 14 lutego. Jednym z najpopularniejszych sposobów świętowania tego dnia jest udanie się wraz ze swoją drugą połówką na kolację, a potem do kina na romantyczny film o miłości.

„Plan B” – polski komediodramat o prawdziwej miłości

Na walentynki warto wybrać się na polski komediodramat „Plan B”, który na dużym ekranie będzie można obejrzeć od 2 lutego. To najnowszy film Kingi Dębskiej, reżyserki słynnej produkcji „Moje córki krowy”. W rolach głównych będzie można ujrzeć znanych polskich aktorów: Kingę Preis, Marcina Dorocińskiego, Edytę Olszówkę oraz Romę Gąsiorowską. Akcja „Planu B” rozpoczyna się kilkanaście dni przed świętem zakochanych. W tym czasie dochodzi do kilku nieprzewidzianych wydarzeń, które komplikują życie głównych bohaterów. Przewodnim tematem „Planu B” jest prawdziwa miłość, do której prowadzą wszystkie życiowe drogi i wybory głównych bohaterów.

„Pełnia życia” – brytyjski film biograficzny o sile miłości

Inną propozycją na święto zakochanych jest „Pełnia życia” Andy’ego Serkisa – reżysera „Władcy Pierścieni” i najnowszej części „Avengers”. Film ten jest  brytyjskim dramatem biograficznym, który będzie można obejrzeć w kinach  od 2 lutego. Zachęcająca jest już sama obsada aktorska – w roli głównej występuje Andrew Garfield (odtwórca Spider-Mana) oraz Claire Foy (znana z roli królowej Elżbiety II). „Pełnia życia” opowiada o sile miłości, która może przezwyciężyć nawet ciężką chorobę.

„Nowe oblicze Greya” – najnowsza adaptacja książki E.L. James

Fani serii o Christianie Grey'u na walentynki mogą wybrać się na adaptację ostatniej części trylogii autorstwa E.L. James. „Nowe Oblicze Greya” będzie miało swoją premierę już 9 lutego. Jak możemy zobaczyć w zwiastunie, decydując się na obejrzenie tego filmu, będziemy świadkami ślubu głównych bohaterów, ich luksusowego życia i podróży. Nie zabraknie również pikantnych scen.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Sukienka na wesele

Wersja do druku